Unikl další firmware s ICS pro Samsung Galaxy S II (XXLPB)

sgs2_ics

Společnost Samsung Mobile by asi měla více hlídat své vývojáře, protože na veřejnost opět unikla další verze připravovaného firmware pro Samsung Galaxy S II, obsahující Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich a inovovanou nadstavbu TouchWiz. Nejnovější dostupná verze nese označení I9100XXLPB a datum jejího sestavení je 29. ledna. Podle dosavadních zkušeností je dostatečně stabilní pro každodenní použití. Z vizuálního hlediska neobsahuje žádné radikální změny. Firmware XXLPB je údajně mnohem stabilnější, než všechny dosud uniklé verze.

Android 4.0.3 na Samsungu Galaxy S II (firmware I9100XXLPB6)

Android 4.0.3 na Samsungu Galaxy S II (firmware I9100XXLPB6)

Android 4.0.3 na Samsungu Galaxy S II

Android 4.0.3 na Samsungu Galaxy S II

Co je v této verzi nového?

Ve srovnání s verzí I9100XXLP6 zaznamenali redaktoři SamMobile:

  • Nový 3D efekt při rolování,
  • mnohem lepší výdrž baterie než v předchozích verzích,
  • celkově dobrý dojem z odezvy,
  • vyšší stabilitu.

Jak vypadá a funguje Samsung Galaxy S II s touto ROMkou můžete vidět na následujícím videu.

I9100XXLPB

I9100XXLPB

Předpokládá se, že k vydání oficiálního finálního sestavení Androidu 4.0.x pro Samsung Galaxy S II dojde v průběhu března.

Jak firmware nainstalovat?

Nejprve vás musíme upozornit, že během instalace firmware dojde k vymazání všech dat včetně aplikací, kontaktů apod., s výjimkou souborů na paměťové kartě. Uvědomte si, že tato ROM je pouze testovací verze, takže i přes tvrzení o lepší stabilitě mohou její nasazení a používání provázet problémy.

  1. krok: stáhněte si aplikaci ODIN odtud a uniklý firmware XXLPB (heslo pro rozbalení je samfirmware.com). Rozbalte obsah obou souborů do nějaké složky (např. na plochu).
  2. krok: spusťte ODIN, klikněte na tlačítko PDA, přejděte složky, ve které máte rozbalené soubory, a vyberte soubor I9100_CODE_I9100XXLPB_CL99600_REV02_user_low_ship.tar. Následně stiskněte tlačítko PHONE a vyberte soubor MODEM_I9100XXLPB_REV_02_CL1101286.tar, poté to samé s tlačítkem SCS, kde vyberete soubor GT-I9100-MULTI-CSC-OXXLP5_RST.tar.
  3. krok: vypněte telefon. Poté ho znovu nastartujte v download režimu, což provedete tak, že telefon zapnete stiskem (a držením) kombinace kláves snížení hlasitosti+Domů+tlačítko napájení. Telefon pak zobrazí varování, které odsouhlasíte stiskem tlačítka nastavení hlasitosti.
  4. krok: nyní připojte Galaxy S II k počítači USB kabelem. Po připojení by měl ODIN telefon detekovat a zobrazovat v sekci ID:COM jako číslo na žlutém podkladě (viz obrázek níže). Nyní stiskněte tlačítko Start, a vyčkejte, než ODIN nahraje firmware do zařízení.
  5. krok: po dokončení se telefon automaticky restartuje. Pak ho můžete bezpečně odpojit od počítače. Pokud budete chtít systém rootnout, stáhněte si CF-Root kernel XXLPB z tohoto vlákna a flashněte stažený soubor přes ODIN (vyberete ho v PDA).
Správné nastavení ODIN pro flash firmware

Správné nastavení ODIN pro flash firmware

Zdroje: Know My Droid, Android Phone Fans a SamMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (43)