Telefon Xiaomi Mi 4 – známe dostupnost a cenu

Xiaomi Mi4

Mobilní telefon Xiaomi Mi 4 byl představen teprve před dvěma dny a už stihl vzbudit značný rozruch po celém světě. Na mnoha internetových fórech se nyní spekuluje, jak je to vlastně s dostupností tohoto telefonu. I když se to nezdá, není to jednoduché. Pojďme se společně podívat na dostupnost Xiaomi Mi4.

xiaomi mi4 (3)

Společnost Xiaomi pravděpodobně vytvoří celkem tři varianty nového modelu mobilního telefonu Mi 4. Podle všeho se bude dělit takto:

  • 3G WCDMA – 850/900/1900/2100 MHz
  • 4G TDD-LTE – 2570-2620/1880-1920/2300-2400 MHz
  • 4G FDD-LTE – neznámé frekvence

První varianta, která bude disponovat pouze 3G modulem, bude dostupná již během několika dnů. Dostupnost je bohužel omezena pouze na mobilního operátora China Mobile. Tento model by v České republice neměl mít žádné problémy, budete se muset ale spokojit “pouze” se 3G.

Druhá varianta bude podporovat TDD-LTE, tedy LTE, které funguje pouze v Asii. Pokud si tuto variantu pořídíte, tak vám LTE v České republice nepůjde. Plánované uvedení tohoto modelu je v průběhu srpna.

Poslední varianta bude podporovat mezinárodní LTE (FDD-LTE). O oficiálním uvedení a o podporovaných frekvencích doposud bohužel nepadlo jediné slovo. Podle některých informací se bude jednat až o konec tohoto roku. Podle jiných se zase s prodejem v EU a USA nepočítá vůbec. Jedno je ale jisté, pokud budete chtít LTE v České republice, tak si ještě nějaký ten čas počkáte.

Oficiální prodejní cena byla stanovena na 1999 čínských juanů za 16GB variantu (6 586 Kč) a 2 499 čínských juanů za 64GB variantu (8 233 Kč). Pokud si telefon plánujete pořídit na některém ze zahraničních serverů, tak počítejte s cenou o mnoho vyšší. Ze serveru Pandawill.com lze nyní předobjednat 16GB 3G variantu za 469 USD (9 500 Kč).

Plánujete si pořídit mobilní telefon Xiaomi Mi 4?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek