Telefon LG G6 se nebude přehřívat, tvrdí korejská společnost

Telefon LG G6 přehřívání

Telefon LG G6 dostane podle LG Electronics novou technologii, která má zabránit přehřívání. Společnost také řekla, že telefon prochází mnohem pečlivějšími testy, aby byl při vydání zcela bezpečný. Jedná se o reakci na poslední velký průšvih na poli telefonů, kterého se dopustil Samsung u phabletu Galaxy Note 7.

Telefon LG G6 se soustředí na bezpečnost zákazníků

Ohledně kauzy s Galaxy Note 7 už se toho v posledních měsících řeklo hodně, LG se nyní pustilo i do svého dalšího konkurenta, kterým je Apple. U iPhonů se v poslední době objevilo také několik kousků, které mělo problém s explozí baterie, nicméně ani zdaleka se nejedná o tak velký problém jako v případě Galaxy Note 7.

„Výrazně zlepšujeme bezpečnostní prvky a kvalitu u našich nových vlajkových modelů,“ řekl Lee Seok-jong z mobilní divize LG.

Korejská společnost prozradila, že u LG G6 začne používat měděné tepelné trubice (heatpipe), které budou rychle odvádět teplo pryč. Jedná se o ty stejné trubice, které se používají například v noteboocích a počítačích jako chlazení. Dále byly design a “vnitřnosti” LG G6 postaveny tak, aby části, které se zahřívají nejvíce, byly co nejdále od sebe. Díky tomu by nemělo vznikat přehřívání soustředěné v jedné oblasti telefonu.

LG G6 přehřívání

Baterie u LG G6 dostává také pěkně zabrat, aby nedošlo k nějakým problémům. Společnost je testuje v teplotách, které jsou o 15% vyšší, než stanovují mezinárodní normy v USA a Evropě. Baterie je také propichována ostrými předměty, hází se na ni těžké předměty apod. Jak jde vidět, LG si při představení svého nového vlajkového chce několikrát „kopnout“ do konkurence a připravuje se na to velmi intenzivně.

Těšíte se na představení LG G6?

Zdroj: koreaherald.com  

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)