Telefon Huawei P9 se prodává velmi dobře, hlásí čínská firma

Telefon Huawei P9

Před několika dny slavilo Lenovo celkem 1 milion prodaných kusů modelu Moto Z. Rozhodně se jedná o pěkné číslo, nicméně s odpovědí Huaweie se nedá moc srovnávat. Telefon Huawei P9 se totiž za sedm měsíců dostal na 9 milionů prodaných kusů.

Telefon Huawei P9: Vlajková loď s “menším” displejem

Smartphone se na trh dostal před sedmi měsíci. Na první pohled zaujal duálním fotoaparátem Leica a pěkně zpracovaným kovovým tělem. U nás v recenzi dopadl velmi dobře, největší výtky směrovaly k horší kvalitě nahrávaného videa nebo třeba slabší výdrži baterie.

Huawei P9

Huawei P9

7.3
  • Displej 5,2″, IPS, FullHD rozlišení, 432 ppi
  • Procesor HiSilicon Kirin 955
  • RAM 3/4 GB
  • Fotoaparát Duální, 12 MPx
  • Baterie 32/64 GB + microSD
  • Cena od 4 390 Kč

I přesto se ale velmi dobře prodává, a to navíc není oficiálně dostupný v USA. Na trhu, který je po Číně považován za druhý největší na světě. Když se zpátky vrátíme ke společnosti Huawei, tak u ní můžeme vidět v posledních letech velký růst na trhu. Už to není firma, která dělá druhořadé, levné telefony.

Nugátu se má dočkat Huawei P9

Na domácím čínském trhu bojují o první místo s Xiaomi. Velkou oblibu má ale i v jiných státech Asie. V Evropě jako jedna z mála značek stoupá nahoru. Zatím poslední trh, kde je potřeba prorazit, je ten americký. Cestu si tam otevřeli minulý rok, kdy ve spolupráci s Googlem vydali Nexus 6P, který Američané milují. Na úspěch chtějí navázat s telefonem Mate 9.

Vlastníte Huawei P9, jste s ním spokojeni?

Zdroj: androidheadlines.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)