Telefon Huawei P9 je za rohem: Co od něj očekávat? (souhrn spekulací)

huawei_p8

Telefon Huawei P9 patří mezi nejočekávanější modely tohoto čínského výrobce pro letošní rok a spekulace spolu s nejrůznějšími úniky informací se okolo něj objevují již několik měsíců. Pokud dáme dohromady některé z těchto informací a zkombinujeme je s hrstkou těch oficiálně potvrzených, získáme poměrně jasný náhled, jak by mohla připravovaná novinka vypadat.

S dvojicí fotoaparátů na zádech

Pravděpodobně nejdiskutovanějším prvkem připravované novinky je dvojice snímačů na zádech. Použití duálního fotoaparátu ostatně potvrdil i samotný výrobce v teaseru na Huawei P9. Oba fotoaparáty mají nabídnout rozlišení 12 MPx spolu s optickou stabilizací. Mělo by se tak jednat o vůbec první telefon s duálním fotoaparátem, který optickou stabilizaci nabídne. Huawei již má jisté zkušenosti s implementací podobného řešení z modelu Honor 6 Plus. Vedle toho se očekává také přítomnost laserového ostření. Přední kamerka má nabídnout rozlišení 5 MPx.

První oficiální snímky připravovaného Huawei P9 První oficiální snímky připravovaného Huawei P9

Ani za zbylou výbavu se novinka dozajista nebude muset stydět. Na zádech se vedle zmíněné sestavy snímačů usídlí také čtečka otisků prstů a na spodní hraně pro změnu nalezneme USB-C konektor. Použitý displej nabídne 5,2″ úhlopříčku a FullHD rozlišení. Uvnitř telefonu se pak s nejvyšší pravděpodobností bude ukrývat chipset HiSillicon Kirin 950 podpořený 3GB LPDDR4 RAM. Interní úložiště by mělo nabídnout kapacitu 32 GB.

V telefonu nalezneme předinstalovaný Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou EMUI. Huawei P9 by měl být po vzoru svých předchůdců také velmi tenký, i při tloušťce pouhých 6,4 mm by však měl nabídnout baterii o kapacitě 3000 mAh. Zachovány by měly být kvalitní materiály a prim by zde měl hrát kov.

Přijdou nejspíš i další verze

Huawei P9 má být představen 6. dubna a dle dosud nepotvrzených informací má zároveň se základním modelem dorazit jeho levnější varianta P9 Lite a naopak ještě lépe vybavený a o pořádný kus větší phablet P9 Max.

Pictures-of-the-unannounced-Huawei-P9 (2)

Dostupnější “pé devítka” má být vybavena 5″ FullHD displejem a zachována nejspíš zůstane i sestava fotoaparátů na zádech. Šetřit se však s vysokou pravděpodobností bude na materiálech a pochopitelně také na vnitřní výbavě. Ani levný model se však nebude mít za co stydět, výkon mu totiž má dodávat Snapdragon 650 a 2 GB RAM, interní úložiště nabídne 16 GB prostoru. Kapacita baterie se snížila na 2500 mAh.

Naopak model P9 Max by měl přijít s 6,2″ QHD displejem a přetaktovaným Kirinem 955. Narostla zde kapacita RAM i interního úložiště, a to na 4, respektive 64 GB. I zde pak zůstala zachována sestava snímačů na zádech přístroje, poporostlo však rozlišení přední kamerky, která nyní disponuje 8 MPx. Škoda jen, že se nezvýšila také kapacita baterie, ta zůstává na 3000 mAh.

Zatopí konkurenci i cenou?

Pravděpodobně se vám zdá příliš brzo na spekulace o ceně, díky obchodu Oppomart, prostřednictvím kterého část informací o novinkách unikla, si však můžeme udělat alespoň přibližnou představu. Dle obchodu by měla být cena telefonu Huawei P9 stanovena přibližně na 12 100 Kč (500 $), za přibližně 7 300 Kč (300 $) by mělo být možné pořídit P9 Lite a nejvybavenější Huawei P9 Max by měl stát okolo 17 tisíc Kč (700 $). Tyto informace je však třeba brát s velkou rezervou.

Pictures-of-the-unannounced-Huawei-P9 (1)

Těšíte se na nový Huawei P9?

Zdroje: GSMArena.com, PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)