Svěží vítr z východu: Huawei představil telefon Huawei Ascend G6 a tablet Huawei Mediapad M1

ascend-g6-4

Barcelonské MWC se pomalu rozbíhá a my vám z něj přinášíme aktuální informace. Jednou z největších událostí dnešního dne je tisková konference stále rostoucího výrobce Huawei, který představil mimo jiné telefon s názvem Huawei Ascend G6 a tablet Huawei M1.

Huawei  Ascend G6

Tento přístroj nabídne 4,5″ displej s rozlišením 960 x 540 pixelů (245 ppi). Procesor je čtyřjádrový s frekvencí 1,2 GHz. Trochu zklame absence Androidu 4.4 KitKat, G6 běží na 4.3 Jelly Bean. Co se focení týče, G6 má k dispozici zadní fotoaparát s rozlišením 8 MPx. Nevím, jestli výrobci začínají cílit na milovníky “selfie”, ale skoro to tak vypadá. Acer svou novinku Liquid E3 vybavil předním fotoaparátem s přisvětlovací diodou, Huawei navýšil počet megapixelů přední kamery na pět.

huawei

Huawei2

ascend-g6-4

U Huawei G6 potěší přítomnost LTE, které si začínáme pomalu ale jistě užívat i v ČR. Po designové stránce se G6 též povedla. Nabídne 7,9 mm tenké tělo a hned několik barevných provedení. Cena byla stanovena na 249 euro.

Huawei MediaPad M1

Dalším kouskem hardwaru je tablet s označením Huawei M1. Jednou z jeho předností je přítomnost slotu pro SIM kartu, díky čemuž můžete využít rychlé LTE přenosy (ach, kdyby čeští operátoři měli větší limity FUP). Kromě internetu však z M1 pošlete i SMS zprávu nebo si zatelefonujete. Co se specifikací týče, osmipalcový displej poskytne rozlišení 1,280 x 800 pixelů. Poháněn je čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,6 GHz a opět lehce zastaralým Androidem Jelly Bean ve verzi 4.2.2. Baterie má kapacitu 4 800 mAh. Cena byla stanovena na 299 euro.

huawei1

2014-02-23

huawei-mediapad-m1

 Chcete informace z první ruky? Sledujte nás na sociálních sítích. Nejrychlejší informace z MWC 2014!
Facebook
Google+
Twitter

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)