Z Google Play se více stahuje. Větší výdělky má ale App Store

google-play-vs-apple-app-store

Nejednou se již srovnával obchod Google Play s konkurencí od Apple App Store. Tentokrát se do tohoto porovnání pustila společnost App Annie, která vytvořila veřejnou statistiku, kde si můžeme prohlédnout, jak je na tom Google Play oproti konkurenci.

Zaznamenaný byl druhý kvartál tohoto roku, ve kterém Android aplikací bylo stažených o 60 procent více než během prvních letošních tří měsíců. Ani App Store nezahálel a jeho nárůst činí 45 %, což je ale stále o 15 procent méně. Celkový počet aplikací poté hovoří o 150 miliónech aplikací pro Google Play a 100 milionů aplikací pro iOS.

01-App-Downloads-710x399

Co se týče výdělků, tak i přesto, že Google Play vede v počtu stažených aplikací, ve výdělku se daří lépe iOS. Ve druhém kvartálu tohoto roku Google Play zaznamenal zisk 60 milionů dolarů, přičemž iOS přibližně 100 milionů dolarů. Tržby obou obchodů jdou ale neustále vzhůru. App Store si v tomto období polepšil o 45 % a Google Play o 30 %.

Statistika zahrnuje také pozice států s ohledem na počet stažených aplikací. Na obrázku níže si tak můžeme všimnout, že i nadále stahují aplikace nejvíce lidé z USA a Brazílie. Na třetí místo se ve Q2 dostala Indie, která by mohla dále růst vzhledem k příchodu Android One do jejich země.

02-Top-Countries-by-Download-710x399

Co se týče výdělků na státy v GP, tak zde se na prvním místě pohybuje neohroženě Japonsko. Druhá je Amerika a třetí Jižní Korea. Zveřejněna byla také statistika, které kategorie aplikací na Google Play byly nejvíce stahovány. Na prvním místě jsou hry, druhé máme nástroje, které v tomto období přeskočily kategorii komunikace v podobě různých „kecálků“.

04-Top-Categories-by-Download-710x399

Dokážete odhadnout kolik jste vy stáhli aplikací za druhý kvartál tohoto roku?

Zdroj: androidauthority.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)