Spekulace: Lenovo koupí HTC

android-HTC-logo

HTC nezažívá zrovna nejlepší časy. Nedávno oznámilo první provozní ztrátu ve své historii. Jeho podíl na trhu se zmenšil na 2,8 % z 5,8 % v roce 2012 a blýskání na lepší časy nepřinesl ani úspěšný model HTC One. Firma také na konci září prodala zbytek akcií Beats Electronics. Všechny tyto příčiny vedly k poklesu hodnoty akcií na osmileté minimum a udělaly z HTC potenciálně zajímavý terč k nákupu.

Od faktů se přesuňme do rovin reálných spekulací. Vypadá to, že vyjednávání o možné akvizici už od srpna probíhají mezi zástupci Lenova a HTC. Lenovo by s HTC mohlo naložit podobně jako s počítačovou divizí IBM v roce 2005, se kterou se pojí notebooky řady ThinkPad. Z tohoto velmi úspěšného příkladu lze vyčíst, že Lenovo už zkušenosti s povedenými akvizicemi má a rádo by si připsalo další zářez. Důvod, proč Lenovo může být pro HTC strategickým partnerem. je následující – Lenovo patří k největším výrobcům smartphonů pro čínský trh, avšak do západních zemí se mu zatím příliš prorazit nepodařilo. Oproti tomu HTC je v Evropě i Americe známou značkou. Obchod by tak mohl být výhodný pro obě strany. HTC by získalo silného partnera, pod jehož křídly by dále mohlo vyrábět smartphony a Lenovu by se otevřel distribuční kanál směrem na západ.

O tom, zda se spekulace potvrdí, se jistě budeme v příštích měsících moct přesvědčit.

HTC stock

Zdroj: BussinessWeek, AndroidPortal.sk

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)