Spekulace: Google možná ukázal Nexus 9 alias HTC Volantis

nexus320

Ačkoliv máme již den po konferenci Google I/O, objevují se stále nové a nové informace. Mnozí možná čekali, že Google oznámí nový tablet řady Nexus, jenže se tak nestalo a o tabletu Nexus 9 nepadla ani zmínka. Nebo ano? Možná totiž při představování nové verze systému Android s názvem „L“ Google ukázal jeho render.

Nexus 9

Při znázorňování nových funkcí Androidu L se totiž na plátnech konference objevila trojice zařízení. Z leva se nám odkryl nespecifikovaný notebook a z pravé strany máme s drobnými odchylkami vidět Nexus 5. Otázkou však zůstává, co za zařízení je uprostřed. Nexus 5 na obrázku má mnoho rysů z jeho reálné podoby a liší se opravdu jen v drobnostech, avšak tablet uprostřed nepřipomíná ani jeden z dosavadních tabletů rodinky Nexus.

nexusae0_wm_Volantis_thumb

Nejvíce si všimneme reproduktoru na přední straně, který render odkrývá. Nexus 7 ani jiný tablet této řady však přední reproduktor nikdy neměl. Ani přední kamerka není v místě, kde ji má Nexus 7 z minulého roku. Ta je umístěna přímo uprostřed stejně jako na uniklém snímku HTC Volantis, což má být právě toto zařízení. Posledním prvkem, proč je toto Nexus 9, je velikost zařízení, kdy je evidentně tablet větší než Nexus 5. Je ale dost možné, že se Google jen snažil odstupňovat všechna tři zařízení, ale kdo ví…

materialdesign-goals-landingimage_large_mdpi

Musíme však podotknout, že se jedná opět pouze o spekulace a zařízení na obrázku nemusí být nový Nexus 9. Pokud ale zapátráme v paměti, tak si jistě vzpomenete, že i v případě Nexusu 5 Google nejdříve telefon ukázal ve videu a až poté ho oficiálně představil.

Jaký máte názor na zařízení uprostřed? Jedná se o Nexus 9, respektive HTC Volantis?

Zdroj: pn, google-material design

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)