Sony Xperia Z a Xperia X budou představeny v lednu na CES

sony_ico

Už jen několik málo dnů zbývá do jedné z největších akcí, týkající se spotřební elektroniky. Ano, řeč je o veletrhu Consumer Electronic Show, známém pod zkratkou CES, který se odehraje od 8. do 11. ledna v Los Angeles.

Jedním z výrobců mobilních telefonů, který pravděpodobně při této příležitosti představí novinky pro následující rok, bude Sony. Očekává se představení nové vlajkové lodi, známé dosud pod označením “Yuga”, jež bude podle dosavadních informací prodávána jako Xperia Z. Zařízení bude mít parametry velmi podobné očekávanému Samsungu Galaxy S IV – shoda panuje nejen v rozlišení 1080p, pětipalcové úhlopříčce displeje, ale také ve 13Mpx fotoaparátu. Operačním systémem bude patrně Android 4.1 Jelly Bean, i když je možné, že se Xperia Z bude prodávat s aktuálním Androidem 4.2. Srdcem by měl být čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon, běžící na 1,5 GHz, kterému budou sekundovat 2 GB operační paměti. Údajné rozměry přístroje jsou 139 x 71 x 7,9 mm a stejně jako Xperia V bude i tento odolný proti prachu a vodě.

Údajná fotografie Sony Xperia Z Údajná fotografie Sony Xperia Z

Další informace hovoří o Sony Xperia X, což by měl být prakticky stejný telefon, jako Xperia Z, od kterého se bude lišit v blíže neupřesněných “konstrukčních detailech”. Situace by mohla být podobná jako v případě letošních modelů T a TX: zatímco Xperia T byla určena pro evropský trh a měla slot pro microSD kartu, řada XT putovala do Asie s menší baterií.

Server ePrice označuje představení Xperie Z na CESu jako “téměř jisté”. 15. ledna by se prý telefon měl začít prodávat v Číně – údajně za 4298 čínských juanů (v přepočtu přibližně 13 150 korun). Bohužel zatím nepadlo ani slovo o tom, kdy by se mohl objevit v Evropě. Možná se tak stane u příležitosti další důležité akce, kterou bude únorový Mobile World Congress v Barceloně.

Zdroje: Android Central a ePrice, UnwiredView.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)