Menu

Sony představilo nové CMOS senzory – fotografie budou zase o něco kvalitnější

Minulý rok firma Sony představila snímače s technologií Exmor, s nimiž jsme se mohli setkat například v loňských Xperiích, a které se vyznačovaly větší kvalitou fotografií za nepříznivých světelných podmínek. Nyní již probíhají práce na nové generaci CMOS senzorů, které zase posunou kvalitu o něco dále.  Sony chce zlepšení dosáhnout pomocí přidání bílé složky k tradiční červené, zelené a modré (odtud název “RGBW coding”). Pomůže to především při velmi špatně osvětlených a naopak také při příliš přesvětlených scénách. Tady je malá ochutnávka:

Mimo to nové senzory umožní nahrávání HDR videa v reálném čase. Rozdíl mezi klasickým a HDR videem je pěkně předveden zde:

Bohužel si budeme muset ještě chvilku počkat. Sony Xperia S bude obsahovat „pouze“ starý 12Mpx Exmor senzor a těch nových se dočkáme nejdříve v březnu.

Zdroj: Sony (via Androidcentral)

 

 

Komentáře

David

David

24.1.2012 17:40

Ten obrazek vpravo vypada jako ten vlevo s EV+0.5, jinak nevidim rozdil. Ale marketing je marketing.

Mem

Roman Nepšinský 0

24.1.2012 17:46

David: Tak jestli toho efektu +0,5 EV dosáhne při stejném času a bez zvýšení šumu, tak je to rozhodně slušný pokrok

Stormer

Stormer

24.1.2012 18:40

No ta fotka je hlavne lepsi… na ty napravo jsou prepaly u ohne svicek a cely je to barevne podivny.. takze bych stejne kompenzoval do minusu.. ale jinak souhlasim, ze pokud tyhle dve fotky jsou foceny na stejnej cas, tak je to pokrok vpred… jen je spatne vybrana ilustracni fotka…

LSI

LSI

24.1.2012 23:54

Rozdíl je vidět na zelené svíčce (vzadu jak jsou dvě), jahody mi přijdou na druhém snímku “umělé” a jak někdo řekl je zde přepal….uvidíme na lepších snímcích za dne (obloha atd….)

Alt

Alt

25.1.2012 8:47

Sony uz pokusy so senzormi mala, ale ich rgbe senzor ziadnu dieru do sveta nespravil. Tipujem ze ani rgbw.

Lukáš

Lukáš

25.1.2012 11:29

Jenže v Sony nepochopili, že ačkoli udělají sebelepší čip, tak ho nesmí zkurvit kompresí.

RSS (komentáře k článku)