Sony Ericsson oficiálně odhaluje Xperii Acro

Sony odmítá spekulace o prodeji své mobilní divize

Sony Ericsson oznámil nový přírůstek své řady telefonů Xperia. Model pojmenovaný Acro je v podstatě Xperie Arc s drobnými nuancemi, určená pro japonský trh.

Dle tiskové zprávy novinka poběží na Androidu 2.3, což je dobré znamení, že výrobci už v aktuálních modelech počítají s Gingerbreadem. O výkon se postará 1GHz procesor Qualcomm Snapdragon, kterému sekunduje grafika Adreno 205. Fotoaparát bude pořizovat snímky s rozlišením 8.1 MPx a nahrávat HD video (720p). Součástí bude technologie Exmor R, představená na letošním MWC, která zajišťuje, aby fotografie a videa, pořízená za zhoršených světelných podmínek, vypadala dobře a neobsahovala šum i bez nutnosti použití blesku.

Exmor R for mobile

Exmor R for mobile

Obrázky a videa pak lze prohlížet či sledovat v HD kvalitě na HDTV přes HDMI konektor, kterým Acro disponuje.

Vše podtrhuje 4,2-palcový širokoúhlý displej Reality s Mobile Bravia Engine.

Prezident společnosti Sony Ericsson Bert Nordberg při této příležitosti řekl: “Jsme potěšeni že můžeme představit naši vlajkovou loď pro Japonsko. Na tomto sofistikovaném trhu jsme se naslouchali spotřebitelům a přizpůsobili naše produkty tak, aby vyhovovaly jejich požadavkům. Očekáváme, že budou s tímto prémiovým smartphonem spokojení a těšíme se na novou vlnu zákazníků poznávajících svět Xperia.”

Sony Ericsson Acro přijde do prodeje v Japonsku letos v létě a bude k dispozici v černé nebo bílé barvě.

Zdroj: Android Central

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

IMG_8081

Recenze Sony Ericsson Xperia Arc

TelefonyTomáš Očadlý Tomáš Očadlý
8 min. uložit na později

Komentáře (3)