Menu

Služby Google Play překonaly hranici 5 miliard instalací

Na světě žije zhruba 7,5 miliard obyvatel. To je skutečně hodně. Podle Play Storu aplikace Služby Google Play překonala hranici 5 miliard nainstalování, což znamená, že na tolika přístrojích v podstatě i běží.

Aplikace Služby Google Play: s rekordem je to trochu jinak

5 miliard je vskutku velké číslo. Služby Google Play jako první tento milník překonaly. Ostatní populární aplikace zatím mají číslo mezi 1 – 5 miliardami, ale tuto hranici zatím nepřekonaly. což je i pochopitelné.

Služby Google Play tak vytvořily nový rekord v počtu stáhnutí. Nicméně je nutné si také uvědomit jednu podstatnou věc. Aplikace nepatří mezi ty, které si uživatelé stáhli zcela vědomě, nebo chcete-li tzv. „ručně“. Patří naopak mezi ty, které jsou předinstalované v přístroji v době, kdy ho spouštíte a registrujete svůj Google účet.

Aplikace Služby Google Play 3

 

Ve skutečnosti toto číslo tedy znamená, že aplikace je na 5 miliardách přístrojů. Bez Služeb Google Play by přístroj nefungoval na 100%, jelikož se tato aplikace stará například o lokalizační služby, stará se o bezpečnost přístroje a další funkce spojené s během aplikací Googlu. Nejde tak přímo jen o Google Play.

Google Play services
Google Play services
Developer: Google LLC
Price: Free

Považujete toto číslo za úspěch pro Google?

Zdroj: phonandroid.com

 

Komentáře

SkyblockJeSuper

SkyblockJeSuper 4

31.7.2017 22:43

Já… asi jo.

Yggynko_slobodko

Yggynko Slobodko 6

1.8.2017 8:23

5 miliard ludi ma “stenicu” ☻☻☻

mikihans

1.8.2017 8:25

Jojo, úžasná věc, díky které jsou dnes starší telefony nepoužitelné. Starý Samsung Galaxy, po prvním spuštění 150 MB místa a po samovolné aktualizaci google play services kolem 50 MB, což už nepovolilo instalaci žádné aplikace. Zajímavé je, že šly služby odinstalovat a než se znova nainstalovaly, mohl jsem si rychle stáhnout z obchodu aplikaci. Takže jsem stáhl WhatsApp a tím to skončilo :D

palmond47

1.8.2017 20:46

souhlasím, na starších telefonech znemožní instalaci dalších aplikací

majxik09

2.8.2017 15:21

Napadlo vas zahodit tyhle prehistoricke telefony? A koupit treba neco aspon z stredoveku? Nebo aspon z 19 stoleti? Na jednu stranu si uzivatele telefonu stezuji, ze nemaji nejaktualnejsi software (ktery je zpravidla navrhovan na aspon trosku aktualni HW) a na druhou stranu zase brecej, kdyz nejaky ten aktualizovany software dostanou (a ten svete div se nezmensil spolu s novymi funkcemi…)

Martin Velký

3.8.2017 12:23

Pěkné číslo, App store by se o tom mohlo jen zdát

RSS (komentáře k článku)