Sledujte s námi konferenci Google I/O 2011 (update)

google_io_2014

Dneska v 18 hodin začíná v San Francisku konference Google I/O 2011, kterou asi nemusím mnohým představovat. Google I/O 2011 bude trvat dva dny (10-11.5). Na oficiální stránce konference najdete všechny potřebné informace. Pro ty z Vás, kterým nepřálo štěstí a nestihli si koupit lístek, máme dobrou zprávu v podobě možnosti sledovat celou akci online.

io live

Pokud nechcete, aby Vám unikla nějaká novinka o Androidu, nebo Chrome OS, nezapomeňte si do kalendáře zapsat tyto údaje.

1. den (10. května) –  keynote od 18:00 do 19:00 hod.
2. den (11. května) – keynote od 18:30 do 19:30 hod.

Pro ty z Vás, kteří se už nemůžou dočkat, můžu nabídnout videa z minulého ročníku konference  Google I/O 2010.

 

Nezapomeňte sledovat tento článek, který budeme průběžně po dobu konference aktualizovat.

Budete tuto konferenci sledovat online? Pokud se Vám podařilo na tuto akci dostat, budeme rádi, když se s námi podělíte v komentářích

Update: živý přenos

Update:

Co jsme se dozvěděli na první keynote?

Na 1. dni Google I/O se za hodinový keynote stihlo představit spousta novinek. Nejprve se začalo čísly:

  • 100 000 milionů aktivovaných telefonů s OS Android
  • 400 000 aktivací Android zařízení denně
  • 200 000 aplikací v Android Marketu
  • 4,5 miliardy nainstalovaných aplikací

Dále byla představena nová verze Honeycomb 3.1. Hlavní novinky, které přinese jsou, budou následující:

  • U widgetů lze libovolně měnit velikost – pro vývojáře to znamená, že stačí přidat 2 řádky kódu
  • Podpora USB Host – klávesnice, gamepady, myš a další
  • nová verze Honeycomb bude obsažena i v Google TV – mimo jiné, budou Google televize obsahovat i Android Market

Google představil novou verzi Android Ice Cream Sandwich (4.0?), kterého bychom se měli dočkat ve čtvrtém kvartálu tohoto roku, tedy na konci tohoto roku. Nová verze bude multiplatformní, tedy poběží jak na telefonech, tak i na tabletech. Krom toho byla představena nová služba pro vestavěnou kameru ať už v tabletu nebo v telefonu, která dovoluje telefon ovládat pohyby. Na Google I/O představili ukázku aplikace, která sama zaměřila hovořícího člověka před kamerou a zaostřila na něj.

Nová služba od Googlu, Android Movies, umožňuje půjčovat si filmy a ty sledovat na tabletu nebo klidně i na telefonu s OS Android. Nabídka filmů bude přímo v Android Marketu. Filmy se budou živě streamovat z cloudu a bude možnost si film stáhnout do paměti telefonu, můžete tak sledovat film i tam, kde není připojení k internetu.
Byla oznámena i očekávaná služba Android Music. Ta se aktuálně nachází v Beta stádiu a je dostupná pouze pro USA. Android Music bude nabízet, mimo jiné, funkci Instant Mix, která na základě vaší oblíbené písničky poskládá playlist na základě podobnosti písničky s ostatními. Android Music bude samozřejmě nabízet automatickou aktualizaci a vše poběží bezdrátově. Hudba se bude přehrávat z cloudu, takže bude dostupná všude, kde se přihlásíte svým google účtem. Samozřejmě bude nabízet i offline caching, abyste si písničky mohli pouštět i bez nutnosti připojení k internetu. Služba je po dobu beta testování zdarma. Pro více informací ohledně beta testování na: music.google.com/about

V poslední části Google I/O bylo představeno Android Open Accessory a Android@Home, tedy vychytávky jak propojit Android s elektronikou v domě jako je domácí repro nebo třeba nástroje pro cvičení. Byla představena služba CardioGuest, který po připojení koloběhu k android telefonu rozpozná připojení cvičebního nástroje a následně s nim komunikuje. Vývojářům se tedy naskýtá možnost sami si naprogramovat aplikaci, která umožní propojit další podobné nástroje, používané v běžném životě. Dále byla představena open Platform, což je v podstatě základní deska se základními HW komponenty, na které běží OS Android a vy si tak sami můžete naprogramovat téměř libovolné Android zařízení. Google se také pochlubil, že spolupracuje s výrobcem, který vyrábí LED žárovky, které umí komunikovat s Android zařízením. Na závěr byl představen Android Home Hub, konkrétně byl představen příklad ovládání několika nezávislých repro soustav z tabletu s Android OS. Google nezapomněl ani na NFC. V ukázce měli NFC čip přímo v obalu od hudebního CD. Přiložením obalu k NFC čtečce, která byla připojena k repro soustavě, se obsah CD v okamžiku přesunul do Music Cloudu a dalším přiložením CD obalu k čtečce hudba začala hrát.

Jako třešničkou na dortu byl představen doposud nejtenčí tablet na trhu, který je mimochodem tenčí než iPad 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 s Honeycomb 3.0, Tegrou 2 a to v limitované edici s čistým Google Android bez grafické nadstavby TouchWiz. Aby to opravdu byla třešnička na dortu, oznámili, že všichni návštěvníci na Google I/O dostanou exklusivní Galaxy Tab 10.1 zcela zdarma a navíc v nejbližší době na něj obdrží Honeycomb 3.1.

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)