Menu

[UPDATE]: RIM vs. Apple: drsná kampaň proti Apple

O reklamní kampani přirovnávající uživatele Applu ke stádu ovcí jsme vás informovali poměrně nedávno. Nyní zde máme opravdu drsnou kampaň, kterou má na svědomí marketingová agentura Tongue. Ta v Austrálii najala několik desítek  demonstrantů, ti se v černém autobuse dopravili před australský Apple Store, kde opakovaně skandovali “Wake Up”, tedy volně přeloženo jako – probuďte se! Současně s touto demonstrací byla vytvořena i webová stránka s názvem Wake Up Australia, která zahrnuje odpočítávání do představení modelu Galaxy S3, které proběhne 3. května v Londýně. Vedoucí Apple Store jsou jasně přesvědčení, že za tímto “útokem” stojí samotný Samsung, který se těmito kroky snaží ještě více zpopularizovat přicházející S3. Zda je taková forma reklamy žádoucí, je na posouzení každého z nás, osobně si však začínám myslet, že to Samsung (ať už má jakkoliv dobré telefony) začíná vyloženě přehánět.

UPDATE

Firma Samsung se od této “reklamní kampaně” distancovala. Dle blogu Jamese Crofta je ve zdrojovém kódu stránky „Wake Up“ podobný funkční prvek, který na svém webu užívá také RIM, který by mohl za útokem stát – to byl delší dobu poměrně nedůvěryhodný důkaz, proto jsme jej ani nezveřejnili. Dle nejnovějších informací, které vyšly najevo teprve dnes, se však RIM skutečně přiznal pod záminkou, že nechce uškodit Samsungu, o kterém si nyní všichni myslí, že za kampaní po celou dobu stál. Zdá se, že RIM, který poslední dobou stál poněkud stranou, se o sobě snaží dát vědět jakýmkoliv způsobem. Nutno podotknout, že se mu to poměrně zadařilo.

[via BGR]

 

Komentáře

febrik

febrik

29.4.2012 10:23

Popravdě mě začíná Samsung svým agresivním a nenápaditým stylem reklamy pěkně srát a začínám mít silnej dojem, že v propagaci pracujou dementi, co neumí nic jinýho, než navážet se do Applu a ještě blbě.

ranny

ranny

29.4.2012 10:25

Febriku za to jak je apple patentový troll si to zaslouží .

Bobo

Bobo

29.4.2012 10:30

Doufám, že jim (“demonstrantům”) dobře zaplatili, jinak je mi jich celkem líto.

iwoos

iwoos

29.4.2012 10:36

Nejsem příznivec Applu ani Samsungu, ale je evidentní, že zájem Samsungu je, aby uživatelé iPhonu přestali být ovcemi Applu a stali se ovcemi Samsungu. Stále ale věřím, že lidé mají v hlavě mozek a každý zvolí to co mu nejvíce vyhovuje.

maros

maros

29.4.2012 10:39

vo svete je kopec takychto reklamnych kampani len sa u nas o nich ani nevie, nasa reklama a propahacia je podstatne kulturnejsia ako ta zapadna…
http://americatopten.blogspot.com/2006/12/advertisement-war-bmw-started-it-audi.html
na nieco takomto sa clovek usmeje a pritom je to daleko viac urazlive ako 30 komparzistov.

abdullah

abdullah

29.4.2012 10:41

Co Apple zasel to sklízí.

jeikobugo

jeikobugo

29.4.2012 10:46

“Problém je, že ani jeden článek nepřináší důkaz o spojení akce a Samsungu a odpočet ve skutečnosti vyprší v neděli 6. května, tedy asi tři dny po světové premiéře Galaxy SIII. Apple na Samsung působí jako červený hadr na býka. Kromě četných patentových sporů Korejci na Američany přímo i nepřímo útočí v reklamách, ale znamená to automaticky, že za kampaní „Wake Up“ stojí Samsung? To se dozvíme už za několik dní, odpočet běží…”
citace z iphonemania

BigPatrick

BigPatrick

29.4.2012 10:48

Tak Samsungovic reklama má vzbudit rozruch kolem nového Galaxy S3 a zájem o něj. Čím více se bude o přístroji povídat, psát, zmiňovat byť i okrajově, třeba v článcích o reklamě o to lépe. A jak vidíme, evidentně jim to funguje víc než dobře. Tzv. guerrilla marketing se prostě pohybuje na hraně, o to je viditelnější. Vzpomeňte na parohy na, myslím, O2 bilbordech nebo cedule jedné banky před pobočkami druhé zkrachovalé banky s nápisy “U nás máme otevřeno” apod. :-)

Lykan

Lykan

29.4.2012 10:48

Virální kampaň je to určitě dobrá, až na to, že by to chtělo trochu počítat a ne jen převzít, co někdo napsal. Pokud se podíváte na tu stránku http://wake-up-australia.com.au/, tak v současnosti je tam číslo přibližně 6236000. Jsou to desítky sekund. Abych to zkrátil – odpočet doběhne někdy příští neděli a Galaxy S3 by měl být představen ve čtvrtek. Takže???

Přema

Přema

29.4.2012 10:51

1) Samsung se od toho distancoval
”Samsung Electronics Australia has nothing to do with the ‘Wake-Up Campaign”
2) Odpočet na stránce http://wake-up-australia.com.au/ nekončí 3. května, ale až 6. května. Spojení s SGS 3 tudíž není.
3) Samsung útočí v reklamách, tento způsob zatím nepoužil
4) Bylo by silně nevýhodné takto útočit, když Samsung a Apple zasednou 21. a 22. května v San Fracisku

Spillka

Spillka

29.4.2012 11:01

For Redakce: Přesně tak, Přema má pravdu. Skutečně mě touto zprávou zklamali. Toto spíš patří do bulváru a ne tady. Přeci jen jsem si myslel že jste seriózní redakce.

Daidalos

Daidalos

29.4.2012 11:27

Tak tohle je úplně totálně fuj mimo zpráva. Samsung se jasně od akce distancoval, a odpočet doběhne 6. května, ne 3. Ten kdo tohle psal by zasloužil pár facek.

Vlastimil

Vlastimil

29.4.2012 11:27

Tehdá když jsem se rozhodl změnit značku odejít tedy od Nokie tak jsem hledal telefon. Napadl mě Samsung ,ale sáhl jsem po HTC a teď časem koukám udělal jsem dobře. Samsung se mi začíná vyloženě hnusit. Neříkám má pěkné kousky ,ale musí některýma tolik kopírovat z Apple? Kdyby tak Apple dal hov*o tak ani ho tam dají taky a ještě větší.

Tomas

Tomas

29.4.2012 11:48

Mě se to líbí, ať už to je od Samsungu nebo není, je to cool :D Ovšem autor článku by si měl hned dát facku za svoje plky!

MK

MK

29.4.2012 11:56

Vlastimil je další debílek, co dokáže vidět v koňovi osla, můžeš jmenovat jediný výrobek od samsungu, který je kopií něčeho od applu? Teda pokud vůbec jsi schopen vědět, co kopírování je, jestli jsou protebe kopírováním kulaté rohy, pak jsi mimo.

Pavel

Pavel

29.4.2012 12:04

tak tohle muze napsat jenom svetandroida :D nikde neni zadnej dukaz ze je to akce samsungu a to odpocitava nevychazi na predstaveni novyho modelu od samsungu.. ale co by se tady dalo ocekavat :D

martin

martin

29.4.2012 12:33

Tady se na objektivnost zřejmě nehraje….a zdá se, že to autora nijak netrápí.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

29.4.2012 13:06

Já tedy v článku vidím “Vedoucí Apple Store jsou jasně přesvědčení, že za tímto „útokem“ stojí samotný Samsung, který se těmito kroky snaží ještě více zpopularizovat přicházející S3.” A nemyslím si, že by autor byl vedoucí Apple Store a přesvědčoval nás o tom, že to byl Samsung. :)

martin

martin

29.4.2012 13:53

Už z titulku je to jasné. To že je někdo o něčem přesvědčen přece není relevantní ověřená zpráva, tak jak jí tu autor přednáší, spolu se svým konetářem, že to samsung přehání.

martin

martin

29.4.2012 13:54

*komentářem

Elicia

Elicia

29.4.2012 14:00

Trollové se zase rozjeli a plkají o ničem. Pánové, kdybyste raději takto řešili i jiné, užitečnější věci..

ajne

ajne

29.4.2012 14:01

Já bych se vůbec nedivil, kdyby si to zaplatil sám Apple. No považte, teď kolik hlupáků bude nenávidět Samsung? A Apple z toho vyjde ještě jako morální vítěz a ten “hodný”. To by byl geniální a zavrženíhodný čin. No, sám jsem zvědavý, co z toho vyleze…

Hochmuth

Tomáš Hochmuth 0

29.4.2012 14:22

ajne napsal: 29.4.2012 14:01

Já bych se vůbec nedivil, kdyby si to zaplatil sám Apple. No považte, teď kolik hlupáků bude nenávidět Samsung? A Apple z toho vyjde ještě jako morální vítěz a ten…

Dobrý den, zprávička byla realizovaná včera (vydání naplánováno na dnes), tedy v době, kdy naše redakce měla jen tyto informace přejaté ze serveru BGR. Před chvílí opravdu vyšly informace, které zásadním způsobem vyvracejí to, o čem bylo psáno včera. Čili, musím poděkovat čtenáři Přema za vyčerpávající informace s upřesněním toho, jak tomu tedy skutečně je. Zároveň se chci omluvit za určitou dezinformaci vedoucí ke spekulacím.

Náš server nikdy nebyl a nikdy nebude bulvárního charakteru, co se týká mého subjektivního názoru na věc, myslím si, že nikdo z nás skutečně neví, jaký smysl tato demostrace měla a kdo přesně za ní stojí, či nestojí. Vzhledem k tomu, že Samsung, byť plánuje s Applem zasednout a usmířit se, mnohdy neoplývá zrovna genialitou při tvorbě reklamních kampaní a tato reakce formou demonstrace tedy mohla být očekávatelná. Navíc jak tu už někdo psal, tak jako tak je to pro Samsung i Apple poměrně zajímavá reklama.

Přeji hezký a slunný zbytek víkendu

Přema

Přema

29.4.2012 14:29

Tomáš Hochmuth: Samsung vyvrátil kampaň již v pátek

Daidalos

Daidalos

29.4.2012 15:54

Přesně tak, už včera nebo předevčírem jsem četl zprávičku o tom, že Samsung jasně svojí účast na akci vyvrátil. A také si stačí spočítat do kdy je odpočet nastaven.
Je vidět, že ten kdo článek psal, vůbec neví o čem psal. Měli by jste se stydět a článek smazat, nebo ho alespoň upravit. Tohle bych čekal od nějakého webu zaměřeného na Apple, ale ne od androidovského serveru, který by měl být alespoň částečně objektivní.

Elicia

Elicia

29.4.2012 16:06

Pos*rte se z toho :D

Jarda

Jarda

30.4.2012 7:19

Všimli jste si záběrů, kdy jsou demonstranti vidět za sklem? Tudíž museli zaměstnanci iApp vpustit dovnitř štáb s kamerou. Pochybuji, že by dostali takové povolení. Takže to může být úplně o nečem jiném :)

marcoama

marcoama

30.4.2012 8:39

takže si iFans mohli chvíli zanadávat a teď už zase mohou dále prnášt svou iModlitbu
…až se zjistí, že je to reklamní kapmaň na podporu prodeje nového iPadu v AUS, tak to jistě budou považovat za geniální počin

ManDark

ManDark

30.4.2012 10:35

Trochu si rypnem, tak neviem ci ste videli posledne vysledky ale Samsung predal 93,5 milionov z coho je 44,5 milionov smartfonov. Apple 35,1 miliónov iPhonov. Toto je len za prvy kalendarny stvrtrok.
Tak ta reklama o ovciach je dost scesty podla mna takze si Samsung trochu serie do huby. A neprekvapilo by ma keby za taky rok ci dva bol samsung pred Applom a potom kto bude stado oviec. Je to totalne od veci robit taketo reklamy.

marcoama

marcoama

30.4.2012 13:01

@ManDark: neni to reklama Samsungu, ctete!!!

ManDark

ManDark

30.4.2012 14:16

@marcoama Jasne ja som to hodnotil ako celok to co robi Samsung poslednu dobu proti Applu ci uz ta reklama na Galaxy III alebo Note atd.
Toto bola len dalsia kvapka hoci to je trochu inac ako sa zdalo ze to je.

Roman Hošek

Roman Hošek

30.4.2012 16:09

Leskly tmavy autobus a ten font.. to si objednal Apple aby mu zamestnanci v pracovni dobe nechrapali a vy z toho delate vedu :D

pre_redakciu

pre_redakciu

30.4.2012 17:46

zmente ten nadpis alebo doplnte clanok,

nejedna sa o akciu samsungu ale o akciu RIM.au

martin

martin

1.5.2012 10:33

To tu jen tak necháte lživý článek? To vaše redakce klesla docela hluboko. Ať už by se jednalo o cokoliv a kohokoliv, tak přeci pokud zjistíte, že vámi podané informace nejsou pravdivé, tak článek musíte opravit. Jinak si laskavě nehrajte na korektní zpravodajský server, když vám chybí dodržování základních novinářských kodexů.

Update již proběhl :-)

S pozdravem T. Hochmuth

Přema

Přema

1.5.2012 11:09

Čánek postavíte na domněnce, pak neuvedete první nepřímý důkaz a následně uděláte UPDATE (který je gramaticky špatně).

Myslím, že se moc lidí nedozví, že došlo k nějaké aktualizaci článku.

JohnyD

JohnyD

1.5.2012 11:12

Stejně je ten článek pořád zavádějící mnozí ho pořád můžou špatně pochopit.

marcoama

marcoama

1.5.2012 13:14

@ManDark: reklama na NOte a SGSII byly naopak velmi vtipné, ale to iOvečky z řady objektivně ohodnotit nemohou….bohužel pro ně.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

1.5.2012 14:42

Vzhledem k tomu, že i tento čistě Android web navštěvuje spousta čtenářů fandící Apple, moc dobře chápeme, jak může být toto téma pro některé z Vás pichlavé. Stejně dobře si to ale uvědomují i internetoví trolové, kteří se takto snaží v komentářích vyvolat flame (tzv. hádky bez příčiny).
Věříme, že čtenáři Svět Androida, jsou natolik uvědomělí, že nedají těmto trolům šanci :).
Cílem tohoto webu je, objektivně přinášet informace ze Světa Androida. Ne vždy ale můžeme být přímo v centru dění, a proto některé aktuality přebíráme ze zahraničí, stejně jako tomu bylo v tomto případě.
Jsme rádi, že nás upozorníte na případné nesrovnalosti, popřípadě update zahraničního sdělení. Taktéž jistě chápete, že se nejedná o subjektivní sdělení redakce Svět Androida, ale o převzatou informací, kterou otisklo několik zahraničních zdrojů.

RSS (komentáře k článku)