[UPDATE]: RIM vs. Apple: drsná kampaň proti Apple

samsung-vs-apple

O reklamní kampani přirovnávající uživatele Applu ke stádu ovcí jsme vás informovali poměrně nedávno. Nyní zde máme opravdu drsnou kampaň, kterou má na svědomí marketingová agentura Tongue. Ta v Austrálii najala několik desítek  demonstrantů, ti se v černém autobuse dopravili před australský Apple Store, kde opakovaně skandovali “Wake Up”, tedy volně přeloženo jako – probuďte se! Současně s touto demonstrací byla vytvořena i webová stránka s názvem Wake Up Australia, která zahrnuje odpočítávání do představení modelu Galaxy S3, které proběhne 3. května v Londýně. Vedoucí Apple Store jsou jasně přesvědčení, že za tímto “útokem” stojí samotný Samsung, který se těmito kroky snaží ještě více zpopularizovat přicházející S3. Zda je taková forma reklamy žádoucí, je na posouzení každého z nás, osobně si však začínám myslet, že to Samsung (ať už má jakkoliv dobré telefony) začíná vyloženě přehánět.

UPDATE

Firma Samsung se od této “reklamní kampaně” distancovala. Dle blogu Jamese Crofta je ve zdrojovém kódu stránky „Wake Up“ podobný funkční prvek, který na svém webu užívá také RIM, který by mohl za útokem stát – to byl delší dobu poměrně nedůvěryhodný důkaz, proto jsme jej ani nezveřejnili. Dle nejnovějších informací, které vyšly najevo teprve dnes, se však RIM skutečně přiznal pod záminkou, že nechce uškodit Samsungu, o kterém si nyní všichni myslí, že za kampaní po celou dobu stál. Zdá se, že RIM, který poslední dobou stál poněkud stranou, se o sobě snaží dát vědět jakýmkoliv způsobem. Nutno podotknout, že se mu to poměrně zadařilo.

APPLE STORE PROTEST… “WAKE UP”?

APPLE STORE PROTEST... "WAKE UP"?

[via BGR]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nexus-slide-unlock-303×540

Apple opět žaluje Samsung

Zprávičky Jan Slovák Jan Slovák
1 min. uložit na později

Komentáře (38)