Samsung v říjnu představí telefon se zakřiveným displejem

sa_ico

Na jedné z prezentací phabletu Galaxy Note 3 a hodinek Galaxy Gear, která se konala v Soulu, výkonný ředitel divize displejů Park Sang-jin potvrdil, že společnost plánuje představit svůj první chytrý telefon se zakřiveným displejem. Premiéra by se měla proběhnout v říjnu v Jižní Koreji. Park Sang-jin ale odmítl prozradit jakékoli další podrobnosti včetně ceny, přesného data či operačního systému.

Samsung již za sebou má několik telefonů s mírně zakřivenou obrazovkou – namátkově Galaxy Nexus a Nexus S (ten měl ale pouze zakřivené sklo, nikoli displej samotný), nicméně připravovaný produkt bude dle zvěstí podstatně zajímavější. Nedávno také firma získala patent na telefon s displejem zakřiveným podle svislé osy.

Samsung získal patent na telefon s displejem zakřiveným podle svislé osy Samsung získal patent na telefon s displejem zakřiveným podle svislé osy

Kromě toho se objevily zprávy, že jihokorejský výrobce plánuje vydat speciální verzi Galaxy Note 3 s flexibilním displejem – možná, že se bude jednat právě o toto zařízení.

Pro lepší představu vzpomeňme na koncept, který Samsung prezentoval na lednovém CESu – tehdy byl projekt OLED obrazovky zakřivené kolem hrany telefonu pojmenován jako YOUM a vystavovaný prototyp vypadal tak, jak můžete vidět na následujících snímcích.

Samsung dokonce našel praktické využití tohoto formátu, když na pravé hraně telefonu zobrazoval různé informace: zprávy, čas, počasí, burzovní informace a podobné, které byly viditelné, když přístroj ležel na stole.

Už brzy snad uvidíme, zda Korejci pokračovali v nastíněném konceptu, nebo jestli se vydali úplně jiným směrem.

Napadá vás nějaké praktické využití jakýmkoli způsobem zahnutého/zakřiveného displeje? Podělte se o své názory a nápady v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Hi-Tech, The Verge, Mobil Telefon a Sammobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)