Samsung údajně chystá inovaci nadstavby TouchWiz

touchwiz_ico

Grafická nadstavba TouchWiz rozděluje uživatele na dvě skupiny – prvním naprosto vyhovuje, druzí ji nemohou vystát, přičemž nejčastějším argumentem proti bývá “příliš omalovánkový” až “infantilní” vzhled a relativně velká náročnost na hardwarové prostředky. Bez ohledu na to, co si o TouchWizu myslíme, je to nesporně jeden z důležitých prvků, kterými se zařízení Samsung odlišují od konkurence. TouchWiz navíc už dávno není jen “skinem” nad grafickým prostředím Androidu, ale integruje také celou řadu unikátních funkcí, typických právě pro Samsung.

Podle informací účtu @evleaks, který je znám jako většinou věrohodný zdroj uniklých fotografií a snímků obrazovek, připravuje Samsung nové uživatelské prostředí.

Samsung údajně chystá inovaci nadstavby TouchWiz Samsung údajně chystá inovaci nadstavby TouchWiz

V tuto chvíli lze uvažovat nad třemi variantami:

  • Snímky obrazovek jsou reálné a představují příští verzi Samsung TouchWiz.
  • Snímky obrazovek jsou skutečné, ale jde jen o koncept či jeden z možných návrhů.
  • Snímky obrazovek jsou falešné, nebo představují něco úplně jiného.

Budeme-li počítat s první variantou, pak hlavním prvkem bude pracovní plocha, na které bude uživateli servírován pro něj nejzajímavější obsah, jako jsou novinky, trasy, počasí a další informace. Změny se mají dotknout i vzhledu ikonek a dalších grafických prvků, včetně průhledné oznamovací lišty. Trendům odpovídá také viditelně tenčí písmo. Obecně lze z uniklých obrázků usuzovat na plošší vzhled s menším počtem stínů a celkové zjednodušení uživatelského prostředí ubráním efektů.

Bogdan Petrovan, redaktor serveru Android Authority, konstatuje (za předpokladu, že obrázky jsou reálné) že Samsung ladí vzhled TouchWizu s moderním vzhledem čistého Androidu, do kterého se ale promítá vliv iOS a Windows Phone. Bertelu Kingovi z Android Police nové prostředí zase poněkud připomíná HTC BlinkFeed.

S největší pravděpodobností poprvé oficiálně spatříme nový TouchWiz (otázkou samozřejmě je, zda Samsung zůstane u tohoto jména) společně s příští vlajkovou lodí – Samsungem Galaxy S5. Zatím můžeme jen doufat, že se Korejci poučili z dosavadních chyb a že přinesou opravdu zajímavé a inteligentní uživatelské rozhraní. Jedna věc je jistá – TouchWiz potřebuje aktualizaci a Samsung to ví. Koneckonců, dlouholetý předseda korejské společnosti Lee Kun-hee nedávno vyzval své zaměstnance, aby se více zaměřili na software a méně na hardware.

Co říkáte na uniklý obrázek – pokud by toto byl skutečně nový TouchWiz, líbil by se vám?

Zdroje: Mobil Telefon, Android Authority, Android Police, @evleaks.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek