Samsung se necítí být “postižen” ztrátou objednávek procesorů od Applu

1

Dlouhé spory mezi Apple a Samsungem vždy vyvolávaly otázky, zda-li tyto dva giganti, i přes nesčetné právní bitvy, budou udržovat víceméně přátelskou spolupráci co se dodávek čipů týče. Nyní se zdá, že otázky našly svou odpověď. Apple se údajně rozhodl, že začne postupně rušit nebo minimálně oslabovat vztah se Samsungem. Apple tak nastartoval proces snižování dodávek čipů od tohoto jihokorejského výrobce tak, aby přechod udělal co nejhladší. Zatím není jasné, zda Apple má v plánu se stát zcela nezávislý na čipech od Samsungu či chce pouze snížit svou závislost na této firmě.

1

 

Jakkoli toto je špatná zpráva pro Samsung, společnost navenek nevypadá, že by ji to jakkoli trápilo. Server Digitimes dokonce uvedl prohlášení z vedení firmy, že “Potencionální ztráta objednávek aplikačních procesorů (AP) od Applu by neměla na Samsung žádný dopad.”

Zajímavé také je, že pouze 30% zařízení od Samsungu má nyní od své mateřské firmy také procesor. Samsung dodal svůj čip pouze hig-end modelům jako Galaxy S3 či Note 2. To by se nyní díky kroku Applu mohlo změnit a můžeme předpokládat, že v roce 2013 by Samsung poskytl své čipy do 50% všech svých zařízení.

 

Zdroj: Digitimes, Androidauthority

Jiří Opletal
O Autorovi - Jiří Opletal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)