Samsung obhajuje plasty u svých vlajkových lodí

s5_ico

Největší výrobci mobilních telefonů rozdělili veřejnost na několik nesmiřitelných táborů. Zatímco příznivci HTC oceňují konzervativní solidní vzhled a pevnost hliníku, zastáncům Sony vyhovuje elegantní design tvořený z větší části sklem a zákazníci Samsungu vidí výhody v plastovém (respektive polykarbonátovém) provedení. Přesto už několikrát v minulosti zazněly zvěsti, podle kterých bude příští vlajková loď Samsungu vyrobena z kovu, či jiného materiálu – naposledy tyto spekulace kolovaly před oficiální prezentací Samsungu Galaxy S5. Ani u páté generace ale jihokorejský výrobce nepřekvapil a představil další “plasťák”.

Samsung obhajuje plasty u svých vlajkových lodí Samsung obhajuje plasty u svých vlajkových lodí

Těm, které plastové provedení nového Samsungu zklamalo, vysvětlil tvůrce Galaxy S5 v nedávném rozhovoru pro Engadget důvody, proč nakonec nebyly zvoleny jiné materiály. Hlavní cíle, které firma stanovila pro návrh pátého mobilu řady Galaxy S, byly použitelnost, přívětivost a “lidštější konstrukce”. Pro dosažení těchto záměrů by byl kov příliš těžký a chladný, uvedl vedoucí designér Dong Hun Kim. Plast působí teplejším a přátelštějším dojmem a tečkovaná textura vytváří neobvyklý vizuální efekt.

Tečkovaná textura vytváří neobvyklý vizuální efekt Tečkovaná textura vytváří neobvyklý vizuální efekt

Otázka použití plastů v případě telefonů s cenovkou nad 15 tisíc korun, je poměrně ožehavým tématem – zatímco spokojení zákazníci vidí jako výhodu především nízkou hmotnost, oponenti často kritizují fakt, že za takovou cenu si zákazník zaslouží dostat “něco lepšího”. Samsung totiž používá plasty i pro své nejlevnější mobily, tudíž v tomto směru není mezi špičkovým modelem a “low endem” (přinejmenším pocitově) zásadní rozdíl.

Samsung používá plasty i pro své nejlevnější mobily Samsung používá plasty i pro své nejlevnější mobily

Samsung Galaxy S5 se aktuálně v českých e-shopech prodává za průměrnou cenu 18 237 Kč (minimálně 15 590 Kč). Vadí vám, či naopak vyhovuje, že za částku atakující dvacet tisíc korun dostane zákazník telefon s polykarbonátovým tělem? Jaké vidíte výhody a nevýhody tohoto provedení? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem. Zdroje: Mobil Telefon, Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)