Samsung vstupuje do světa virtuální reality, představil brýle Gear VR

gear VR cover

Samsung dnes kromě dvou nových telefonů, Galaxy Note 4 a Galaxy Note Edge se zakřiveným displejem, představil i headset Gear VR. Nebyla by to korejská společnost, kdyby Gear VR fungovaly se všemi možnými smartphony. Vše je ovšem při starém a Gear VR si užijete výhradně s Galaxy Note 4.

gear VR

Samsung si k vývoji pozval lídra virtuální reality, dobře známou společnost Oculus. Gear VR v sobě mají rozličné senzory jako gyroskop, akcelerometr, proximity senzor a další, takže přesně vědí o vašich pohybech. Představte si, že hrajete hru a místo klepání na displej se rozhlížíte pohyby vlastní hlavy. Ti z vás, kteří již měli možnost vyzkoušet Oculus Rift mi dají za pravdu, jak působivý pocit to je. V reálném čase se tak můžete procházet virtuálním světem, stejně jako projíždět na horské dráze nebo sledovat film. Headset nemá svou baterii ani procesor, o to se stará Note 4. Při prvním nasazení byste si určitě měli sednout, protože 360° virtuální realita může být hodně působivá.

samsung gear VR

Aby byl zážitek skutečný, náš mozek mu musí uvěřit. Tomu pomáhá snížení zpoždění pod hranici 20ms. Vzhledem k tomu, že Oculus Rift je opravdu povedený přístroj, těšíme se, až si budeme moct osahat Samsung Gear VR. Samozřejmě, že bez obsahu by i sebelepší přístroj byl k ničemu. Proto Samsung přináší Gear VR Cinema, které bude obsahovat spoustu exkluzivního obsahu, jako hry a filmy.

gear VR 1

Fotografie přímo z místa:

Samsung Gear VR 2

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)