Samsung Galaxy Note 5 oficiálně

samsung galaxy note 5 hlavni

V předchozích týdnech bylo na denním pořádku, že nám nejrůznější zpravodajské servery přinášely úniky vzhledu, specifikací či dalších podrobností, které postupně odhalovaly telefon Samsung Galaxy Note 5. Dnes je všem nepodloženým informacím konec, pojďme se na pátý Note podívat oficiálně.

Nejprve bude nutné zmínit, že parametry obou nově představených zařízení, tedy telefonů Samsung Galaxy S6 Edge+ a Samsung Galaxy Note 5 sdílí prakticky stejné specifikace. Devizou S6+ je zakřivený displej, Galaxy Note 5 zase vyniká podporou chytrého S-Penu. Je poměrně zajímavé, že obě zařízení mají stejnou uhlopříčku a rozlišení displeje – 5,7″ a QHD. Oba telefony jsou poháněny procesorem Exynos 7420, kterému sekundují 4 GB operační paměti RAM typu LPDDR4. Co se týče vzhledu, opět zde najdeme poměrně velkou podobnost.

samsung galaxy note 5 1

Ve výbavě Galaxy Note 5 dále nechybí zadní 16MPx fotoaparát se světelností F1.9 a přední fotoaparát s 5 MPx. I Galaxy Note 5 lze zakoupit ve 2 variantách podle velikosti úložiště. V rámci konektivity nechybí podpora LTE Cat 9/6, Bluetooth 4.2, NFC. Samsung Galaxy Note 5 ukrývá, stejně jako S6 Edge+, 3000mAh baterii. Nový Note si udržuje relativně přijatelné rozměry – 153,2 × 6,1 × 7,6 mm. Jeho váha se zastavila na 171 gramech.

samsung galaxy note 5 2

Specifikace obou telefonů jsou prakticky totožné, výjimku u Galaxy Note 5 představuje stylus. Ten působí jako klasické pero a údajně je jednodušší jej z telefonu vyndat díky novému mechanismu. S novým stylusem S-Pen budeme moct využívat několik nových funkcí, mezi kterými nechybí rychlé spuštění aplikací či nový způsob zaznamenání poznámky když je vypnutý displej.

Samsung Galaxy Note 5 a Samsung Galaxy S6 Edge+

samsung galaxy note 5 vs S6 Edge+

Samsung Galaxy Note 5 se má začít prodávat 21. srpna. Až budeme znát cenu a dostupnost pro ČR, doplníme tyto informace do článku. A jaký je váš názor na nově představené zařízení Samsungu? Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+ nejen působí, ale vlastně i jsou téměř identické telefony. Note 5 samozřejmě nabídne několik “stylusových” vychytávek navíc, po stránce vzhledu a specifikací však příliš změn nenajdeme. Fanoušci řady Note si jistě přijdou na své, neboť právě stylus patří k neodmyslitelným prvkům jejich zařízení.

Zhodnocení každopádně necháme na vás. Jak se vám tedy nový Samsung Galaxy Note 5 líbí?

Aktualizováno: Právě představený Samsung Galaxy Note 5 je určený pouze pro americký a asijský trh.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)