Samsung připravuje foťák s podporou 1000 FPS. Kdy se objeví v telefonech?

fotak samsung 1000 fps

Tento rok překvapilo Sony se svým mobilním fotoaparátem, který dokáže natáčet super zpomalené video. A vypadá to, že konkurence v čele se Samsungem již tuto funkci také brzy dodá do svých telefonů. Nový foťák korejské společnosti by měl podporovat natáčení videa až 1000 snímků za vteřinu.

Nový foťák Samsungu by se mohl objevit už v Galaxy S9

Nový mobilní fotoaparát by měl mít obrazový snímač se třemi vrstvami, ve kterém má být speciální čip. Ten se má starat pouze o natáčení zpomaleného videa. Funguje trochu jinak, jako technologie Sony, i když v podstatě dělá to samé. Samsung se tak vyhne například poplatkům nebo v krajním případě i soudům či pokutám.

Sony Xperia XZ Premium

Podle posledních informací technologie od Sony není tak drahá na výrobu, Samsung naopak má přinést kvalitnější výsledky. To například může znamenat i to, že super zpomalené video půjde natáčet delší dobu. I díky tomu se pravděpodobně opět může navýšit cena nových vlajkových modelů Samsungu. U Galaxy Note 8 a Apple iPhone X jsme opět mohli vidět, že výrobcům nedělá problém stále navyšovat cenu. Na specifikace samotného snímače Samsungu je ještě brzy.

Uvítali byste super zpomalená videa i v Samsung telefonech?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)