Menu

Samsung připravuje foťák s podporou 1000 FPS. Kdy se objeví v telefonech?

Tento rok překvapilo Sony se svým mobilním fotoaparátem, který dokáže natáčet super zpomalené video. A vypadá to, že konkurence v čele se Samsungem již tuto funkci také brzy dodá do svých telefonů. Nový foťák korejské společnosti by měl podporovat natáčení videa až 1000 snímků za vteřinu.

Nový foťák Samsungu by se mohl objevit už v Galaxy S9

Nový mobilní fotoaparát by měl mít obrazový snímač se třemi vrstvami, ve kterém má být speciální čip. Ten se má starat pouze o natáčení zpomaleného videa. Funguje trochu jinak, jako technologie Sony, i když v podstatě dělá to samé. Samsung se tak vyhne například poplatkům nebo v krajním případě i soudům či pokutám.

Sony Xperia XZ Premium

Podle posledních informací technologie od Sony není tak drahá na výrobu, Samsung naopak má přinést kvalitnější výsledky. To například může znamenat i to, že super zpomalené video půjde natáčet delší dobu. I díky tomu se pravděpodobně opět může navýšit cena nových vlajkových modelů Samsungu. U Galaxy Note 8 a Apple iPhone X jsme opět mohli vidět, že výrobcům nedělá problém stále navyšovat cenu. Na specifikace samotného snímače Samsungu je ještě brzy.

Uvítali byste super zpomalená videa i v Samsung telefonech?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Abkraka_a

AlešA 7

19.9.2017 21:04

Používám sem tam občas je to velmi zajímavé, takže bych to uvítal. Co si budem povídat, čím více fps tim lépe,-) hlavně aby to stíhal HW a bylo pořádné rozlišení …

marastudna

20.9.2017 9:45

Ajajaj,to zas bude mastný,i když Jistě skvělá technologie k videu-ale i když rád fotím,tolik jí nevyužiju,nicméně Novej S9 maj představit v lednu-no tak si počkám na Jaro-to už ta cena trochu spadne-Nicméně na recenze si počkám-obecně tedy času dost

RSS (komentáře k článku)