Samsung chystá 64b procesor ještě letos, avšak čeká na Google, respektive Android

android_exynos

Veletrh MWC 2014 v Barceloně máme již za sebou. Dočkali jsme se mnohých technologických kousků. Některé zůstaly za oponou a pravděpodobně jejich správný čas nastane o něco později, bude to ale ještě v letošním roce. Řeč je o 64b procesoru Exynos od Samsungu, jehož přítomnost byla očekávána na MWC a podle některých spekulací dokonce v nové vlajkové lodi Samsungu Galaxy S5.

android_exynos

Spekulace se ale nepotvrdily a korejská společnost místo toho představila osmijádrový procesor Exynos 5422 Octa a šestijádrový Exynos 5260 Hexa. Kromě toho, že oba dva procesory jsou 32b, prvně jmenovaný využívá technologii HMP, která umožňuje procesoru využít všech osm jader najednou.

Samsung je tak nyní o něco pozadu oproti své konkurenci, která již 64b čipy oznámila, a oproti Nvidii, která již čip K1 dokonce využívá ve vylepšené verzi Tegra Note 7 LTE. Viceprezident marketingu Samsungu však zůstává klidný a je přesvědčen, že až bude mít 64b čip skutečné využití, dojde k jeho výrobě i v útrobách Samsungu. Prozatím je 64b procesor spíše příslib do budoucna, jelikož je za prvé hodně málo aplikací, které jsou na tento čip přizpůsobeny, a za druhé je to samotný Android, kdy současná verze 4.4 KitKat 64b procesory využít neumí a musí se počkat pravděpodobně na Android 4.5.

Korejská společnost se nyní zaměřuje spíše na integrování různých čipů do jednoho hlavního čipu (například LTE čip), což značně sníží spotřebu telefonu, která je velmi důležitým prodejním znakem v nižší a střední třídě telefonů.

Zdroj: phoneArena, cnet

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)