První Google TV (od Sony)

obchod google play

Během týdne spatřila světlo světa první televize s Google TV: Sony Internet TV. Google TV je chytrá televizní platforma založena na Androidu – krom sledování televize umožní vše, co si od plnohodnotného Internetu dokážete představit. Jako bonus navíc pak brzy také v těchto televizích dostaneme přístup k bohatství Android Marketu a tedy mnoha aplikacím (u Sony Internet TV bude ale Android Market k dispozici až počátkem roku 2011).

Sony Internet TV

V tiskové zprávě se píše, že máme konečně možnost sledovat HDTV a zároveň si užívat aplikací či brouzdání Internetem na tomtéž zařízení. Televize bude v USA k dispozici už tento měsíc a verze s nejvyšší výbavou a úhlopříčkou 46 palců příjde na $1399 (tedy přibližně 25 tis. Kč).

Pokud ale už dobrou televizi máte, měnit ji nemusíte. Sony nabízí také Blue-ray přehrávač s Google TV, který budete moci ke své televizi připojit – a to za $399 (cca 7 tis. Kč).

Součástí zařízení je také dálkové ovládání s QWERTY klávesnicí a optickou myší, takže tweetovat či hledat na webu během sledování televize půjde opravdu hladce.

Google TV ovladač

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)