Prodejnost Google a Apple v číslech

obchod google play

Tři miliony prodaných telefonů za 23 dní. To je rekordní číslo firmy Apple. Znamená to 130 000 telefonů prodaných za jeden den. Může za to novinka iPhone4, která dorazily na trh, další rekord však už jen tak nepadne. Vlna nadšení opadá a čísla nejspíš půjdou trochu strměji dolů, než se opět usadí na nějakém pěkném čísle.

Je tu však i Google, který nedávno zveřejnil také pár čísel a světe div se, čísla jsou to vyšší než od Apple. Google zaznamená každý den 160 000 aktivací telefonů s OS Android, cože jsou v přepočtu téměř dva přístroje s Androidem každou sekundu.

Pokud tedy dobře počítáme, dostaneme se na rozdíl 30 000 telefonů, které Apple a Google za jeden den prodají,ve prospěch Google. Dá se předpokládat, že prodejnost Android telefonů poroste nahoru. Jak už jsme zmínil, prodejnost iPhone od Apple půjde naopak směrem dolů.

Co si o tom myslíte ? Je v pořádku srovnávat prodejnost čtyř druhů telefonů od Apple s mnohem větším portfoliem od Google ?

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)