Přihlášení přes Google+ a Google Settings

images (2)

Jak se zdá, Google vypustil nevelký update pro aplikační rozhraní svého frameworku. Co to pro obyčejné uživatele znamená? Zdánlivou drobnost, kterou ovšem někteří mohou považovat za nevyžádanou aplikaci nebo snahu o phishing: Na ploše se zobrazí nová zelená ikona se jménem Google Settings. Nejedná se o kdovíjak zásadní změnu, v podstatě je to jenom rychlá zkratka pro již existující menu skryté v Nastavení -> Účty -> Google. Takto se zkrátka dostanete k nastavení pro přihlášení ke službám skrze síť Google+ o něco snáze.

Tuto zprávu tedy berte především jako ujištění, že se nejedná o žádný škodlivý software a rozhodně nemusíte hledat návody, jak se ikony i asociovaného programu co nejrychleji zbavit.

Mimochodem, když už jsme nakousli přihlášení na Google+, stojí za to zmínit, že Google včera na svém blogu zveřejnil zprávu informující o tom, že se nyní do vybraných služeb můžete přihlásit nejen přes facebookový účet (známé modré tlačítko s nápisem Sign In with Facebook), ale můžete ťuknout i na tlačítko červené a do podporované služby se přihlásit s použitím přihlašovacích informací z googlovské sociální sítě. Což jistě ocení především ti, kterým Facebook nesmí pošpinit mobil či tablet. Sympatické!

 

androiddev_title_image

 

Zdroj: Phandroid, Google Blog

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)