Pondělní nálož aplikací #2 – Pravidelné tipy pro Android z Google Play

google-apps-sphere-of-apps

Již podruhé vám v rámci našeho nového seriálu přinášíme výběr zajímavých aplikací z poslední doby, které najdete na Google Play. Tentokrát v duchu hudby a minimalismu.

Úroda na Google Play je různorodá. Někdy jsou týdny bohaté na widgety, jindy se zase každý den vyloupne deset zajímavých her a pak jsou týdny, kdy vyjde několik aplikací, které spojují dvě slova: Hudba a minimalismus. Dnešní nabídka tedy uspokojí nejen posluchače, ale především skladatele. A je jedno, zda ke komponování hudby využíváte sofistikovaný program s patnáctiletou tradicí nebo raději vytváříte tóny s pomocí sluneční soustavy. Svět Androida zakopl minulý týden o následující aplikace:

 

FL Studio Mobile

A začínáme těžkým kalibrem. Pokud jste se někdy otřeli o skládání hudby na počítači, určitě je vám známé jméno FL Studio – ano, Fruity Loops, jak se tento robustní software dříve jmenoval. Ať již potřebujete skládat, nahrávat, editovat nebo mixovat hudbu, FL Studio stojí na předních příčkách audiosoftwaru. A konečně si našlo cestu na Android! 133 nástrojů, možnost importu projektů z PC, prakticky veškerý komfort z počítačového bratříčka uzpůsobený na ovládání prsty, plus milion dalších funkcí, kterým já, pouhý hudební konzument, ani zbla nerozumím. Jestli ale už jste patřičně nažhaveni, pozor na ledovou sprchu – za tenhle balík totiž vysolíte neuvěřitelných 400 Kč. Bude to pro vás překážka?

unnamed (6)

 

FL STUDIO MOBILE
FL STUDIO MOBILE

Framelapse: Timelapse Camera
Framelapse: Timelapse Camera

2eceb03b027e61642034aa38a029bbbd?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Roundr - Round Screen Corners
Roundr - Round Screen Corners

4n H981PycPY1eLecD7wU2946J53eqi7XJ1nVpClS veidICmYbjYt6zE6micDc14491=w124
ATmicro Database
Iero
Verze 1.0 (18. 2. 2013)
Velikost 1,2 MB
2.1+

+yQ9V9NQAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

 

Minimalistic Text: Widgets
Minimalistic Text: Widgets

PUK

Jako minule, i tentokrát se mrkneme na jednu zajímavou gamesku. Tahle se jmenuje PUK a jedná se o logický rychlík v geniálně jednoduché grafice. Vaším cílem není nic jiného, než s pomocí připravených “puků” rozstřílet velké “puky” dříve, než vás dostihne časový limit. V momentě, kdy prohrajete, jedete pěkně od začátku – tedy od prvního kola. Za dvacku to není špatná volba a pět minut času zabijete raz dva. Víc ale nedoporučuji, frustrace se totiž může dostavit poměrně rychle.

unnamed (12)

PUK – Test Your Endurance – Release Trailer for Android

PUK - Test Your Endurance - Release Trailer for Android

 

DJ Space

A bizár na závěr. Jestli už jste se někdy zamýšleli nad tím, proč, sakra, zatím nikdo nevytvořil aplikaci, kde se dá skládat hudba pomocí umísťování planet na oběžnou dráhu, pak máte moji gratulaci, protože taková dávka představivosti se jen tak nevidí. Sám bych nevěřil, že je něco takového možné, dokud jsem si nenainstaloval DJ Space. V této graficky povedené aplikaci vytváříte přesně to, co jsem popisoval v předchozí větě – hudbu s pomocí planetárního systému. Evidentně je ale pro mě lepší zůstat u psaní, protože i po desítkách minut jsem nebyl schopen z tohoto programu vyloudit jiné zvuky, než jaké vydává moje břicho po návštěvě špatné restaurace. Schválně stahujte, je to zdarma a jestli se vám podaří něco složit, sem s tím!

unnamed (26)

 

7d0d0a110171865eb0356dda129081d4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)