Menu

AI Googlu se učí Parkour: Takhle jí to zatím jde

Pokroky v umělé inteligenci bývají většinou trochu odlišné od toho, co nyní můžeme vidět u AI Googlu. Umělá inteligence DeepMind se nyní učila Parkour, výsledky vypadají poměrně divně, ale také zábavně.

AI Googlu vylepšuje i Parkour

Dobrým příkladem netradičního výzkumu umělé inteligence, je právě probíhající testování pohybu ve společnosti DeepMind. Výzkum zkoumá, jak by se tzv. zpětnovazební učení (učení pomocí zpětné vazby) mohlo využít pro navigaci v neobvyklém a komplexním prostředí. Jednou by tento výzkum mohl pomoci například robotům pohybovat se po schodech, nyní to zatím vypadá jako vtipná animace, jak při výuce Parkouru, nebo v některých případech slalomu opilců.

Celý pohyb “vynalezl” počítač, ať už to jsou skoky, pokrčení, nebo přelézání. Umělá inteligence měla za úkol dostat se z bodu A do bodu B co nejlépe. Figurka byla opatřena virtuálními senzory, pomocí kterých dokázala vnímat překážky. Stylem pokus/omyl se pak zkoušela, co nejlépe dostat přes překážky.

Vědci nyní zkoumají, jak komplexní pohyby se figurka poháněná umělou inteligencí dokáže naučit, jako třeba využití kolen. Zajímavé je také to, že se chová velmi podobně, jako malé dítě. Dokáže vylézt po schodech, ale s eskalátorem má problémy, přesto, že se jedná v podstatě o to stejné. AI to bere ale jako něco úplně nového.

Který pohyb vám přišel nejlepší?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

pds

11.7.2017 11:21

zaujímavé sledovať bežiaci penis :)

Mavi

11.7.2017 23:48

@pds: Jestli takhle vypadá tvůj penis tak by jsi měl co nejrychleji navštívit doktora….

RSS (komentáře k článku)