Menu

Opera Max 2.0 se záhadnou funkcí “boost”

Téměř všechno, co děláte na svém telefonu, využívá datové přenosy. Ať už se jedná o streamování videa a hudby, prohlížení webu nebo hraní her – to vše se musí vejít do datového limitu určeného operátorem. Opera Max stojí mezi aplikacemi a daty, díky čemuž můžete snížit objem přenesených dat pouhým klepnutím na tlačítko až na polovinu.

Norská Opera původně byla autorem placeného webového prohlížeče, ale postupem času nabídla svůj produkt zdarma a později začala pronikat i do dalších oblastí. Služba Opera Max VPN funguje tak, že uživatel odešle požadavek (“otevři tuto stránku”), který je následně zpracován serverem, přijatá data pak zkomprimuje a v komprimované podobě je pošle zpátky klientovi. Díky tomuto procesu dochází k citelnému snížení objemu přenášených dat, což poznáte nejen na rychlosti, ale především na svém FUP.

Opera Max 2.0 obestřená otázkami

Včera se v Obchodě Play objevila zbrusu nová Opera Max 2.0. Kromě nového čísla verze čeká na uživatele také pozměněný popis aplikace. Jedná se již o třetí úpravu textu – první byl publikován před rokem, další změna následovala před měsícem. Nová verze má ale podobný vzhled jako předchozí, včetně prvků uživatelského rozhraní. Také způsob fungování aplikace zůstává stejný: sestaví VPN připojení a zobrazuje informace o tom, kolik přenesených dat jste ušetřili.

Do názvu aplikace přibyl text “Data Booster,” nicméně popisek blíže neupřesňuje, oč by se vlastně mělo jednat. Uživatel by měl několikrát denně stisknout tlačítko Boost, ale k čemu vlastně slouží? Redaktoři serveru Android Police požádali vývojáře o vysvětlení, nicméně nedostali zcela jasnou odpověď. Vypadá to, že záhadné tlačítko slouží k aktivování funkce úspory přenášených dat, nicméně tuto domněnku zatím autoři nepotvrdili, ani nevyvrátili.

V oficiálním popisku se dočtete, že díky tomuto programu můžete “našlápnout” své mobilní a bezdrátové datové přenosy, chránit systém při připojení přes Wi-Fi a zablokovat či omezit příliš “hladové” aplikace. Záhadu tlačítka “Boost” však neobjasňuje.

Aplikace Opera Max – Data booster je sice dostupná v Obchodě Play pro zařízení s Androidem 4.0 a vyšším, nicméně v tuto chvíli se nedá stáhnout na české telefony a tablety. Instalační balíček je ale možné stáhnout z alternativního zdroje APKMirror. Po více než stovce instalací a bezmála 70 hodnoceních má průměrnou známku 4,6.

Opera Max - Data booster
Opera Max - Data booster
Developer: Opera
Price: Free

Zdroj: androidpolice.com.

 

Komentáře

doubt2doubt

z aplikace
24.5.2016 10:44

Co myslíte, proč někdo něco takového uvede zdarma na trh?

doubt2doubt

z aplikace
24.5.2016 11:08

Zkusil jsem to, zakázal jsem tomu úplně všechny oprávnění (polohu, id telefonu…. jen přístup k wifi nechal na vyzvání) appka funguje, na zaFUPovanym připojení zrychlí net, sledujte to veškerou komunikaci (na způsob noroot firewall) otázka jaké to může mít dopady na baterii, jinak ustanovilo to klasickou VPN, kdyby se z toho dalo vytáhnout nastavení VPN, ip serveru, login:pass,… a mohlo to fungovat bez tý špehovací appky, která si ukrojila 125MB paměti RAM, tak by to mohlo být ok. Ale IP adresu to nezmění, takže jako klasické VPN je to nepoužitelné.

Vou

Vou 0

z aplikace
24.5.2016 12:50

Lidi existuje prohlížeč, který umožní prohlížení veškerých stránek naprosto v desktopovém režimu tak jak na PC neořezané a neodlehčené? Kdyby podporaval i flash tak by to bylo ideální.

Rejpalx

rejpalx 0

z aplikace
24.5.2016 14:55

zkus prohlizec dolphin.. a dohraj flash player a nastav.. je to dost podobny. dokonce se pomoci pluginu v chrome nechaji sinchronizovat treba zalozky

Ehec

z aplikace
24.5.2016 21:25

to Vou: uplně stejný prohlížeč jak na PC je Puffin, s podporou flash a můžeš hrát i hry ve flashi.

RSS (komentáře k článku)