Menu

Opera Free VPN: Bezpečnější surfování nyní i ve smartphonu

Letos v dubnu představila Opera bezplatnou VPN integrovanou do svého desktopového prohlížeče. Nedávno se samostatná aplikace Opera VPN dostala na konkurenční mobilní systém iOS a nyní se díky aplikaci Opera Free VPN dočkává i samotný systém Android.

Opera Free VPN má co říci

Aplikace Opera Free VPN je pozoruhodná zejména tím, že na rozdíl od jiných služeb je naprosto zdarma. Můžete si vybrat mezi mnoha zeměmi, jako například USA, Kanadou, Německem, Singapurem či Nizozemskem, přičemž další země budou přibývat.

Opera Free VPN

Je ale třeba říci, že Opera by neměla být plnohodnotnou náhradou za placené VPN. SurfEasy, společnost, kterou loni Opera koupila a která za vývojem VPN Opery stojí, tvrdí, že stejně jako jiné firmy nabízející VPN musí i Opera za své servery platit. Je tedy možné, že funkce VPN budou omezovány. Navíc samotná společnost SurfEasy spadá pod kanadskou jurisdikci, kde jaksi soukromí a VPN nejde vždy ruku v ruce.

Nicméně Opera netvrdí, že jejich VPN bude nejbezpečnější na světě. Je ale svobodným softwarem a její použití je velmi snadné, což je skvělé například pro přístup k webům, které jsou pro naše země nedostupné.

Zdroj: androidpolice.com.

 

Komentáře

loko1

24.8.2016 12:21

Od té doby co mají operu ťamani, bych se bál používat takové služby, kde ty data pasírují přes svoje servery…

Pavel

24.8.2016 14:14

nevim, ale me prijde lepsi Opera MAX vr. 2.0, ktera jde pouzit i jako firewall, tohle mi prijde tak trochu zbytecne…

Krusty

Krusty 0

z aplikace
24.8.2016 17:52

Číňani budou moci lépe cítit své levné výrobky, protože budou vědět na jaké weby kdo chodí a co tam dělá…

Faktuzorigamaxik

24.8.2016 20:43

Tolik paranoi pro nic. Hlavně že si děláte R O O T, máte ultrahloupý systém CM, používáte aplikaci svět androida a připojujete se narádoby free WiFi v obchodních centrech. Ale dát si do mobilu aplikaci jen protože je ťingťong, přitom zbytek aplikací vás scanuje od rána do večera, to neeee :-D

loko1

24.8.2016 21:40

To už vám zase povolili internet? :-)

Karel Havlas

24.8.2016 22:17

nikdy bych to neřekl, že to napíši, ale s faktumem naprostý souhlas.

Sitler

sitler 2

z aplikace
26.8.2016 7:21

Jediná bezpečná VPN je ta, která Vám říká pane… Jakákoliv 3rd party jako toto je jen pro pocit když nevíte co je za ní. Pro bezpečné připojení tohle použije leda blázen.

SeppWinkler

SeppWinkler 12

26.8.2016 8:22

@Faktuzorigamaxik & Karel Havlas: +1 :)

RSS (komentáře k článku)