Opera Free VPN: Bezpečnější surfování nyní i ve smartphonu

Opera Free VPN – náhleďák

Letos v dubnu představila Opera bezplatnou VPN integrovanou do svého desktopového prohlížeče. Nedávno se samostatná aplikace Opera VPN dostala na konkurenční mobilní systém iOS a nyní se díky aplikaci Opera Free VPN dočkává i samotný systém Android.

Opera Free VPN má co říci

Aplikace Opera Free VPN je pozoruhodná zejména tím, že na rozdíl od jiných služeb je naprosto zdarma. Můžete si vybrat mezi mnoha zeměmi, jako například USA, Kanadou, Německem, Singapurem či Nizozemskem, přičemž další země budou přibývat.

Opera Free VPN

Je ale třeba říci, že Opera by neměla být plnohodnotnou náhradou za placené VPN. SurfEasy, společnost, kterou loni Opera koupila a která za vývojem VPN Opery stojí, tvrdí, že stejně jako jiné firmy nabízející VPN musí i Opera za své servery platit. Je tedy možné, že funkce VPN budou omezovány. Navíc samotná společnost SurfEasy spadá pod kanadskou jurisdikci, kde jaksi soukromí a VPN nejde vždy ruku v ruce.

Opera Free VPN - Unlimited VPN
Opera Free VPN - Unlimited VPN

Nicméně Opera netvrdí, že jejich VPN bude nejbezpečnější na světě. Je ale svobodným softwarem a její použití je velmi snadné, což je skvělé například pro přístup k webům, které jsou pro naše země nedostupné.

Zdroj: androidpolice.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)