VPN zdarma už je dostupná v prohlížeči Opera. Stačí mít poslední verzi

vpn zdarma opera

Opera již před několika týdny oznámila, že všem uživatelům prohlížeče nabídne VPN zdarma. Nová funkce se poté objevila v betaverzi prohlížeče. Nicméně s vydáním Opera 51 už je možnost aktivování VPN dostupná všem uživatelům. Můžete buď počkat na aktualizaci z Google Play, anebo si novinku ručně nainstalovat již nyní.

VPN zdarma je nyní v prohlížeči Opera dostupná pro všechny

Opera a VPN je téma, o kterém se pomalu dají psát knihy. Historie je poměrně bohatá, kdy dokonce existovala speciální aplikace pro telefony. V roce 2018 byla ale ukončena a vypadalo to i na to, že Opera končí s VPN na telefonech. Vše se změnilo v únoru 2019, kdy se oznámila nová funkce rovnou do hlavního prohlížeče.

Co je to VPN?

VPN je zkratkou pro virtuální privátní síť. Zjednodušeně řečeno se jedná o virtuální prostředí, které je šifrované. Pomocí VPN si můžete přesměrovat všechna internetová data, takže například váš poskytovatel internetu nevidí žádnou online aktivitu. Využívá se často i u zdarma dostupných veřejných Wi-Fi sítí, které může někdo odposlouchávat. Pomocí VPN tomu zamezíte. Posledním bonusem je to, že můžete přes VPN přistupovat k obsahu, který je lokálně blokován. Často se například používá k přístupu na americký Netflix, ale i další služby, které jsou omezené nebo nedostupné.

VPN integrovaná do prohlížeče je zdarma a používá k ochraně dat 256bitové šifrování. Uživatelé si můžou vybrat servery v Americe, Evropě nebo Asii, následně se tak vaše připojení bude maskovat přes daný server. Použít můžete i nastavení, které automaticky vybere nejlepší dostupné připojení, protože pokud například využíváte VPN z USA, musíte počítat s vyšší odezvou. Opera zároveň slibuje, že neuchovává historii ani žádná data uživatelů. To je u VPN zdarma rozhodně chvályhodný skutek.

Protect your mobile privacy and security with Opera for Android free VPN

Protect your mobile privacy and security with Opera for Android free VPN

K dispozici je ve verzi Opera 51. V tuto dobu už by měla být k dispozici na Google Play. Pokud ji ale z nějakého důvodu nemáte aktivní, můžete využít manuální stažení z APKMirror.com.

Opera browser with AI
Opera browser with AI

Používáte prohlížeč Opera? Aktivovali jste si VPN zdarma?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)