Opera už opět nabízí VPN zdarma: Tentokrát ale již jako funkci v prohlížeči

opera-vpn-zdarma

Společnost Opera v roce 2018 oznámila, že ruší speciální aplikaci, pomocí které mohli mít uživatelé VPN na telefonech zdarma. Nyní se ale oznámilo, že se VPN zdarma od Opery vrací. K dispozici je v prohlížeči. Nejprve v betaverzi, kterou si můžete stahovat z Google Play.

Opera VPN bude nově součástí webového prohlížeče

VPN je zkratkou pro virtuální privátní síť. Zjednodušeně jde o virtuální prostředí, které je šifrované. Pomocí VPN si můžete přesměrovat všechna internetová data, takže například váš poskytovatel internetu nevidí žádnou online aktivitu. Využívá se často i u zdarma dostupných veřejných Wi-Fi sítí, které může někdo odposlouchávat. Pomocí VPN tomu zamezíte. Posledním bonusem je to, že můžete přes VPN přistupovat k obsahu, který je lokálně blokován. Často se například používá k přístupu na americký Netflix, ale i další služby, které jsou omezené nebo nedostupné.

Kvalitní VPN jsou z velké většiny placené. Opera patřila k málu společností, které nabízeli poměrně kvalitní VPN zdarma. Mnoho poskytovatelů, kteří nabízí VPN zdarma ukládají záznamy o aktivitách uživatelů. Opera tvrdí že to nedělá a nic neukládají.

Pokud si chcete VPN v Opeře vyzkoušet, tak můžete již dnes. Stačí si z Google Play stáhnout betaverzi prohlížeče Opera. Odkaz naleznete níže ve widgetu. VPN se v prohlížeči podporuje pouze v soukromých kartách. V normálním režimu prohlížení se prozatím nedá používat. Vybrat si můžete z několika regionů, případně můžete nechat i automatické vybírání sítě.

Opera browser beta with AI
Opera browser beta with AI

Používáte na telefonu VPN? Vyzkoušíte si přohlížeč od Opery?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)