Opera Max v nové verzi varuje před příliš „žravými“ aplikacemi

opera_max_ico2

Opera Max už dávno není jen prostým webovým prohlížečem, sloužícím k zobrazování webových stránek. V aktuální verzi jde o nástroj, který pomůže snížit množství přenášených dat napříč různými aplikacemi a službami v telefonu. Nejnovější verze 1.6.16 přichází se zajímavou funkcí „Smart Alerts,“ která vás upozorní na příliš vysoké datové přenosy aplikací na pozadí. Aktualizace se dočkala také ikona aplikace, která se nyní nese ve svěžejším a modernějším designu.

Opera Max přichází s funkcí Smart Alerts Opera Max přichází s funkcí Smart Alerts

Nedávný průzkum společnosti Opera, vycházející ze statistik milionů uživatelů Opera Max, zjistil, že aplikace běžící na pozadí mohou stát až za 30 % veškerého využití mobilních datových přenosů. Až 73 procent dat spotřebovaných aplikacemi na pozadí přitom přenesly programy Facebook Messenger a Gmail, na černé listině se však objevily i aplikace Disk Google, WhatsApp a Hangouts.

Infografika k průzkumu společnosti Opera Infografika k průzkumu společnosti Opera

Varování před vysokými datovými přenosy iniciovanými aplikacemi běžícími na pozadí ocení především uživatelé s omezeným množstvím přenesených mobilních dat. Jak jsme již řekli, takový Facebook Messenger nebo Gmail totiž dokážou spolykat nejeden megabajt. Android 5 Lollipop a vyšší již umí omezit přístup aplikací přes mobilní připojení, nicméně uživatel často ani neví, které programy k internetovému připojení vlastně přistupují a jaké objemy přenášejí.

Upozornění na „žravou“ aplikaci se objeví v okamžiku, kdy některý z programů spotřebuje na pozadí více než 10 MB dat během týdne. V informačním okně je pak možnost takovou aplikaci okamžitě zablokovat a zabránit jí, aby pokračovala v plýtvání daty. V nastavení Opery Max najdete tuto položku pod označením Upozornění k přenosu dat na pozadí, která je ve výchozím stavu zapnutá.

Co přináší Opera Max v bodech?

  • „Smart Alerts“ – chytré výstrahy, které sledují a varují před příliš velkým využíváním dat aplikací běžících na pozadí.
  • Ve správě aplikací je nová sekce Pozadí s výpisem, kolik který program přenesl dat v momentech, kdy běžel na pozadí.
  • Nová ikona aplikace se svěžím a moderním vzhledem.

Opera Max se těší mezi uživateli poměrně značné oblibě – zaznamenala již více než pět milionů instalací a její průměrná známka je 4,3. 7,2 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším.

Samsung Max VPN & Data Saver
Samsung Max VPN & Data Saver

Zdroje: Android Central, Android Authority, Engadget, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)