Prohlížeč Opera předhání konkurenci, nabídne kompresi videa

Aktualizace prohlížečů Opera – náhleďák

Kdo by dnes neznal prohlížeč Opera. Původně začínala Opera jako prohlížeč pro desktopové systémy, později se rozšířila i na ty mobilní. V současné době vyvíjí hned několik prohlížečů i pro systém Android – Opera a Opera Mini. Funkce, kterou se oproti jiným prohlížečům vyznačují, je komprese dat a jejich úspora. Nejenže tak dosáhnete rychlejšího načítání stránek na pomalém připojení, ale také můžete výrazně ušetřit svůj FUP limit. Opera ale nyní přidává další nové funkce, které se mohou hodit opravdu každému.

Prohlížeče Opera získávají kompresi videa a další

Není tomu ani tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že Opera mění svůj brand a celou svou vizáž. Společnost nyní ukazuje, že to nebyla jediná změna, která se kolem prohlížečů odehrála. Prohlížeče Opera si dosud zakládaly na kompresi dat a jejich následné úspoře. A nyní se úspory dočkává i  vyrovnávací paměť. Po vzoru nástroje Opera Max totiž nyní i samotné prohlížeče získávají kompresi videí. Právě ona uleví vyrovnávací paměti i vašemu tarifu.

Prohlížeče Opera na mobilu Prohlížeče Opera v poslední aktualizaci získaly kompresi videí. Například z YoutTube

Další novinkou, kterou prohlížeče Opera získávají, jsou instalovatelné webové aplikace. Tak tuto funkci alespoň nazvala sama Opera. My bychom ji asi nazvali trochu jinak, ale Opera se ve svém prohlášení k aktualizacím vyjadřuje v podstatě jasně:

When a user clicks “Add to Home Screen” after loading a site in Opera, a shortcut to a site is placed on the home screen of their device, allowing for an app-like experience in the web browser.

~ Když uživatel klikne na „Přidat na Domovskou Obrazovku“ po načtení stránky v Opeře, na domovské obrazovce jeho zařízení se vytvoří zástupce, který po otevření podá pocit „jako aplikace“, jen běžící v prohlížeči.

Těmito funkcemi ale novinky nekončí. Jen už nebudou tolik podstatné a důležité. Například si můžete všimnout nového loga v případě obou prohlížečů.  Opera Mini pak přináší vylepšeného správce stahování a snadnější přepínání otevřených karet.

Prohlížeče Opera na mobilu Opera Mini se dočkala vylepšeného správce stahování

Aktualizace je již dostupná v Obchodě Play, a to pro každého z 200 milionů uživatelů některého z prohlížečů Opera. Pokud jste dnes ještě neaktualizovali, s radostí se na to můžete vrhnout.

Opera Browser: Fast & Private
Opera Browser: Fast & Private
Opera Mini: Fast Web Browser
Opera Mini: Fast Web Browser

Můžeme očekávat, že prohlížeče Opera budou i nadále získávat nové klíčové funkce. Do roku 2017 by totiž společnost Opera chtěla mít na svém kontě 275 milionů aktivních uživatelů a podle slov jejího vedení je proto ochotná nasazovat nové funkce, které uživatele osloví.

A pokud se zajímáte o úsporu dat jako takovou, přečtěte si náš článek o novém grafickém formátu, který možná časem změní velkou část internetu. Hodit by se mohlo také několik tipů, jak ušetřit data při surfování.

Zdroj: AndroidCentral

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)