Opera zbrojí. Představuje nové logo a značku. Pomůže to?

opera-new-logo-brand-identity-portal-to-web

Opera se chystá využít šance na nový začátek a prvním krůčkem je změna loga. To přichází v doprovodu nové a přepracované filozofie značky, která se lépe vyrovná s aktuálním úsilím společnosti. A co že se to kolem Opery a re-designu děje?

20 years of the Opera logo

20 years of the Opera logo

Opera neodešla. Jen dospěla

Co se týče vzhledu nového loga, to staré známé „O“ nikam neodchází. Jen tak nějak dospívá. Přibylo více trojrozměrnosti, trochu složitých tvarů, zakulatilo se, no a nové logo je venku.

Hlavní myšlenkou prý bylo, aby „O“ vypadalo jako portál. Opera už totiž podle jejích tvůrců dlouho není jen obyčejný prohlížeč. Představují si jí, jako výchozí bod nebo aktivační klíč k veškeré zábavě, komunikaci i práci. To je důvod, proč by mělo nové „O“ znázorňovat portál, do kterého vchází jeden proud a z nějž vychází jeho zhmotnění. Stejný důvod je i k tomu, proč se společnost zbavila slova „Software“ ze svého původního loga.

Revealing the new Opera brand

Revealing the new Opera brand

Kdy potkáme novou značku?

Rozhodně potrvá nějakou dobu, než Opera bude moci svou novou identitu rozšířit po celém webu. Nová ikona vystřídá tu starou v Opeře Mini pro iOS a Windows Phone již dnes. Stejně tak se ještě dnes dočká Opera Mediaworks.

Zbytek rodiny aplikací Opera projde proměnou v příštích několika měsících. Začne se s operou pro Android, Operou Mini pro Android, Operou pro PC. Opera Max a Opera Coast budou následovat brzy poté.

Opera a její nové logo

Co si myslíte o proměně vy? Co říkáte na nové logo a snahu o modernizaci Opery? Jo, a  pokud patříte mezi fanoušky, Opera si pro vás k této příležitosti připravila tapety pro váš počítač nebo smartphone. Tak stahujte a řekněte, co si o tom všem myslíte.

Zdroj: AndroidAuthority

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)