Jak ušetřit data a nezbláznit se? Opera Mini v nové verzi

big_data

Opera Mini byla dosud proslavená převážně díky své schopnosti spořit data. Obsah navštěvovaného webu totiž dokázala poměrně inteligentně komprimovat. To však s sebou neslo i nutné zlo v podobě nekvalitních obrázků. Jejich zhoršená kvalita byla často velmi znatelná na horších displejích. Nynější aktualizace vám ale dá trochu více na výběr.

Dosud bylo možné používat pouze režim vysoké komprese. Pokud jste tedy vůbec o kompresi obsahu stáli. Nyní, když se podíváte do nastavení komprese, tak vidíte režim dva. Vysoký a Extrémní. Děsíte se, jak může vypadat ještě vyšší komprese webu, než jste doposud mohli vidět? Neděste se. Extrémní komprese je v podstatě stejná jako bývala v minulých verzích komprese vysoká. Naopak současná vysoká komprese je někde na půli cesty mezi verzí webu bez komprese a s extrémní kompresí. Můžete si všimnout, že weby na první pohled vypadají podobně jako bez komprese. Komprese tam ovšem je, jen ne tolik agresivní. Díky tomu můžete prohlížet i obrázky, které již vypadají mnohem lépe, než obrázky v kompresi Extrémní.

Extrémní / vysoká

Opera Mini - režima komprese

Extrémní režim tedy budeme zapínat asi všichni uživatelé prohlížeče Opera Mini jen v případě, že se budeme nacházet v místě, kde není LTE ani 3G, tedy tam, kde chytíte pouze všemi milovaný Edge, nedejbože GPRS.

Zdroj: Engadget

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)