OnePlus One nabídne 6 čočkový fotoaparát s 13 Mpx

oneplus320

Čínská společnost OnePlus se rozhodla vyrobit perfektní telefon, který si vytvoří sami lidé, kteří se zapojí do diskuzí na fóru OnePlus. Zde se široká veřejnost mohla rozpovídat, jak by měl podle nich vypadat perfektní telefon. Společnost data analyzovala a začala tvořit. Postupně nyní uvolňuje specifikace, které poodhalují podobu perfektního telefonu. Všechny již dostupné specifikace si můžete přečíst v našem článku, kde shromažďujeme veškeré informace o tomto telefonu. Dnes došlo k představení další části – fotoaparátu.

OnePlus One

OnePlus se nakonec rozhodlo odložit představení další části telefonu o jeden den, a tak jsme museli z avizovaného 16. března ještě jeden den vydržet. To je ale již minulostí, protože nová společnost OnePlus představila 13Mpx fotoaparát se senzorem CMOS a světelností f/2.0. Zároveň vývojáři potvrdili, že na základě podkladů od fanoušků nebude fotoaparát nijak vystouplý a záda telefonu tak budou zcela hladká, tak jak si lidé, kteří psali do fóra OnePlus, přáli.

Snímače pochází od Sony, které na trhu nabízí to nejlepší, co můžeme v telefonu nalézt. Konkrétně se bude jednat o Exmor IMX214, nebo-li 13Mpx snímač se clonou f/2.0, která dovolí telefonu fotit i za velmi zhoršených světelných podmínek. OnePlus zároveň poukázalo na fakt, že oproti ostatním smartphonům a jejich fotoaparátům, nabídne OnePlus One 6čočkový objektiv, místo 5čočkové soustavy, jak bývá u telefonů zvykem. Důvodem je snaha potlačit zkreslení clony a zvýšit kvalitu a barvy obrazu. Fotoaparát bude mít také stabilizátor obrazu IS+, který je na míru vyvinut pro tento telefon a jeho hardware. Kamera bude umět natáčet v rozlišení 4k a pokud máte rádi slow motion videa, je k dispozici 120 fps s HD rozlišením. Přední kamerka dosahne pěkných 5 Mpx.

OnePlus One

Další specifikace náš čeká 19. března, nebo spíše 20. března, záleží jaký čas bere čínská společnost v potaz. Těšíte se na odhalení další specifikace “perfektního” telefonu?

Zdroj: OnePlus

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)