OnePlus 3 může v Evropě značně podražit

OnePlus 3 – náhleďák

Situace v Evropě je v posledních dnech velmi pestrá. Velká Británie vyhlásila referendum o odchodu z EU, za což se na ni z jedné strany snesla lavina kritiky, z druhé strany slova chvály a povzbuzení. Ale politiku nechme stranou. Jak jsme vám již psali, tzv. Brexit může zapůsobit i na trh se spotřební elektronikou. Zvýšení cen bychom se mohli dočkat už velice brzy. Alespoň OnePlus před tím varuje.

Cenovka OnePlus 3 je v ohrožení

Především by na to měli pamatovat fanoušci OnePlus, chystající se v blízké době pořídit si třetí vlajkový model. Právě ve Velké Británii se totiž předchozí dva modely prodávaly nejvíce v celé Evropě. Sice nikdo neříká, že zvýšení ceny je jistý scénář, ale samo OnePlus doporučuje v případě zájmu příliš neotálet a raději koupit dříve, než by mohlo být pozdě.

Podobný scénář jsme již u OnePlus viděli. Bylo tomu tak na počátku roku 2015, kdy Euro kleslo v porovnání s Dollarem na nejnižší hodnotu za devět let.

oneplus-3

“Měnové výkyvy nejsou naše vina, ani naše chyba,” napsal Evropský šéf marketingu, David Sanmartin. “Ale pokud budeme prodávat se ztrátou, prostým faktem je, že tu dlouho nebudeme.” Tato obhajoba zní naprosto logicky, protože OnePlus je značka známá především tím, že její smartphony nabízí nejlepší možný poměr cena/výkon. Marže pro výrobce tedy zůstává naprosto minimální, jednoduše jen na takové úrovni, aby byl v zisku.

Jak jsme již napsali ve zmiňovaném článku, Brexit je strašákem i pro větší a bohatší výrobce. K jakým rozdílům v ceně by mohlo dojít si zatím netroufáme odhadnout, ale pokud by na to mělo dojít, o jak velký skok si myslíte, že půjde?

Zdroj: androiauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)