Menu

Odpověď Googlu na Siri

Podle serveru Androidandme.com by odpověď Googlu na aplikaci Siri od Applu mohla spatřit světlo světa někdy na počátku příštího roku. Bude se jmenovat Majel (inspirací je počítačový hlas ze seriálu Star Trek) a naváže na současné hlasové vyhledávání (Google Voice Search) a hlasové povely (Google Voice Actions), které rozšíří o možnost přirozenější komunikace. Více informací v článku zde.

Pozn. redakce: Otázkou je, kdy se dočkáme ovládání také pro češtinu. V současnosti je čeština podporována v hlasovém vyhledávání a v překladači Google (včetně konverzačního módu), pro Voice Actions je ale potřeba přepnout si např. na angličtinu a poté používat předdefinované anglické povely (call, send text to, send email, navigate to, atd.)

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

 

Komentáře

corvik

corvik

16.12.2011 13:32

a siri umí češtinu ? a jestli jo tak jak moc dobře to zvládá?

Mishack

Mishack

16.12.2011 13:38

“…inspirací je počítačový hlas ze seriálu Star Trek”

Ne neni! “Majel” je odkaz na Majel Barrett-Roddenberry, zena tvurce Star Treku. Ktera mimo jine propujcila svuj hlas pocitaci na lodich federace. V puvodnim serialu Star Trek: The Original Series hrala zdravotni sestru a The Next Generation matku Deanny Troi. To pro uplnost.

Mem

Roman Nepšinský 0

16.12.2011 13:40

Mishack: díky za doplnění, ale když propůjčila hlas počítači a my píšeme počítačový hlas, tak v tom nevidím rozpor

corvik: Siri češtinu neumí a zatím ani není v plánu, viz Apple.com
“Siri works exclusively on iPhone 4S. Siri understands and can speak the following languages:
– English (United States, United Kingdom, Australia)
– French (France)
– German (Germany)
In 2012, Siri will support additional languages, including Japanese, Chinese, Korean, Italian, and Spanish.”

Mishack

Mishack

16.12.2011 13:47

Rozpor je v tom, ze inspiraci neni hlas, ale jmeno herecky :) Hlas pocitace jmeno nema. Kdyby se aplikace jmenovala “trekvoice”, pak ano.

Jean

Jean

16.12.2011 13:58

SiRi, Alfréd a podobné “blbinky” ? Toto již není klasické rozpoznávání mluveného slova ale implementace umělé inteligence nad rozpoznáváním mluveného slova. Dosavadní mechanismy online překladu řeči do digitální podoby spočívaly na obsáhlé databázi obsahující různé vzorky slov a větných spojení. Množství různých verzí vzorků hlasů (mužský, ženský, dětský atd. atd.) zpřesňovalo rozpoznávání tj hledání toho vzorku, který nejlépe odpovídá tomu co bylo zaznamenáno a zasláno ke zpracování. Dalším zpřesněním mohla být implementace doplňkových metod pracujících jako filtry mezi obsaženými vzorky. Jsou firmy, které se zabývaly a zabývají identifikací mluveného slova na základě videozáznamu pohybu rtů. Jiné zpřesňující metody jsou založeny na gramatické a pravděpodobnostní analýze. Tyto doplňkové metody postupně vedou k vytváření algoritmů, která rozpoznají mluvený text, dokonce i z celkového kontextu rozhovoru a dokáží dle nastaveného schématu reagovat. A je na světě umělá inteligence, která si s Vámi může v klidu povídat třeba o počasí. Je tu SiRi, Alfréd atd. atd. Plést si klasické rozpoznávání mluveného slova se SiRi je tedy otázkou neznalosti a nepochopení principů fungování těchto systémů.

adsamcik

adsamcik

16.12.2011 14:31

Google by je zajímavě trumfnul s podporou češtiny, ale nedělám si velké iluze… Ovšem bylo by to fajn

milan

milan

16.12.2011 15:28

ODPOVĚĎ??! … pro mě tuto technologii má Google v provozu už dlouho, jen bez té otravné “umělé inteligence”, tak jakápak odpověď..

Audio

Audio

16.12.2011 15:42

HAL 9000 by mě potěšil víc.

RockPhill33

RockPhill33

16.12.2011 23:36

jj taky bych bral radsi HAL 9000 :))

Espio

Espio

17.12.2011 8:17

mne osobne to pride zatial hlupe ze niekde na ulici alebo na namesti budem kricat do telefonu “zavolaj mame- ano vytacam mamu” posli sms a ja ju zacnem pred vsetkimi ludmi diktovat

P1azer

P1azer

17.12.2011 10:08

Espio: Myslím, že praktičtější využití to má například v autě.

Tomáš Procházka

Tomáš Procházka

17.12.2011 10:36

A hlavně by Google Siri překonal tím, kdyby povolil psaní pluginů, tedy aplikací, které by rozšiřovali jeho možnosti o nové zdroje dat, lokální informace, osobní informace, atd.

RSS (komentáře k článku)