Aplikace nowPaper – vytvořte si plochu ve stylu Google Now

nowPaper banner

Máte rádi grafiku, která se nachází v chytrých kartách Google Now? Chtěli byste mít podobné obrázky také na své domovské obrazovce? Pokud ano, tak pro vás máme velmi dobrý tip na aplikaci, která promění vaši domovskou obrazovku přesně do tohoto stylu. Pojďme se společně podívat na mobilní aplikaci nowPaper.

nowPaper banner

Aplikace nowPaper pod drobnohledem

Aplikace nowPaper je umístěna v obchodu Play a její účel je ve skutečnosti velmi jednoduchý. Obsahuje několik tapet pro vaší domovskou obrazovku. Tapety to však nejsou obyčejné, ale vše je graficky laděno do motivu chytrých karet Google Now. Po nainstalování a zapnutí této aplikace vás přivítá úvodní obrazovka, která plní informační funkci. Dozvíte se tak, že jsou tapety inspirovány společností Google a něco málo o samotném autorovi.

nowPaper úvodní obrazovka

Pro vyvolání menu stačí stlačit tlačítko na levé vrchní straně, nebo přejet prstem z levé strany na pravou. Menu v tomto případě plní funkci seznamu všech dostupných tapet.

nowPaper seznam tapet 1

V aplikaci nowPaper se nacházejí následující tapety: Portland, Austin, San Francisco, San Diego, Rochester, Toronto, Conesus, Tahoe, Canyon, Rocky Mountains, Great Plains a Wind Farm. Všechny tapety jsou však zvláštní jednou věcí – obsahují rovnou několik různých verzí. Na výběr je tak tapeta s ranním, odpoledním, večerním a nočním motivem. U některých je dokonce přidáno i různé počasí.

Austin

Nejen statické obrázky na vaší domovské obrazovce

Pokud si chcete nastavit statickou tapetu, tak stačí pouze kliknout na požadovaný obrázek a je hotovo. Pokud ale máte rádi tapety, které se mění, tak pro vás máme dobrou zprávu. Aplikace nowPaper totiž disponuje propojením s aplikací Muzei, která dokáže měnit jednotlivé tapety v průběhu času či při změně počasí. Pokud chcete střídat jednotlivé časové motivy, stačí po nainstalování aplikace Muzei klepnout na tlačítko ACTIVATE, následně Settings a z menu vybrat položku NOWPAPER. Po zvolení se pod názvem ukáže ikonka nastavení, ve kterém si budete moci vybrat požadovanou tapetu.

Muzei úvodní obrazovka

Jediná nevýhoda spočívá v tom, že při změně tapety je potřeba pokaždé stáhnout tapetu pomocí internetu. V nastavení aplikace Muzei lze však nastavit stahování pouze pomocí WiFi sítě.

Muzei nastevení nowPaper

Po zvolení požadované tapety ji na domovské obrazovce naleznete rozmazanou. Autoři tuto funkci přidali proto, aby vás obrázek na pozadí nerušil při prohlížení domovské obrazovky. Pokud chcete obrázek zaostřit, tak postačí pouhé dvojité poklepání na prázdné místo na obrazovce. Tato funkce lze vypnout v pokročilém nastavení aplikace Muzei.

Muzei domovská obrazovka 1

Dostupnost a cena

Aplikace nowPaper se nachází v obchodu Play za malý poplatek 20 Kč. Druhá aplikace Muzei, která slouží pro změnu obrázků v průběhu času, je dostupná zcela zdarma.

nowPaper
nowPaper
Muzei Live Wallpaper
Muzei Live Wallpaper

Máte rádi tapety s motivem Google Now? Líbí se vám nowPaper?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)