Kdo vyrobí letošní Nexus? Údajně čínský výrobce! Bude to Huawei?

nexus_china

Kdo bude vyrábět letošní model telefonu Nexus? Bude to opět Motorola, nebo se Google vrátí k některému z dosavadních výrobců? Dle posledních zvěstí dá vyhledávací gigant z Mountain View příležitost některému z čínských výrobců, se kterým již zahájil jednání. Nejčastěji se v tomto kontextu skloňuje jméno Huawei, přičemž by se mělo jednat o zařízení, vycházející z řady Honor 6 Plus. Nového modelu bychom se přitom měli dočkat ve druhé polovině tohoto roku, pravděpodobně v říjnu.

Letos se údajně dočkáme dvou zařízení Nexus – jedno vyrobí LG, druhé pak dosud oficiálně neznámý čínský výrobce (Xiaomi? Huawei? Lenovo?). Zatím poslední Nexus 6 přitom pro Google vyrobila Motorola. Oslovená firma prý v této souvislosti váhá, zda pro tyto účely použije čip Qualcomm, nebo procesor ze své vlastní produkce, což by naznačovalo, že vyvolenou společností je u nás poměrně dobře známý Huawei, který má ve svém portfoliu čipy Hisilcon Kirin.

Zahraniční média také spekulují, že by letos mohly být uvedeny dva telefony Nexus – jeden cenově dostupný (ten patrně bude vyrábět Huawei) a druhý se špičkovými specifikacemi (předpokládáme, že by se mohlo jednat o LG).

Kdo vyráběl dosavadní telefony Nexus?

  • One (2010) – HTC
  • S (2010) – Samsung
  • Galaxy (2011) – Samsung
  • 4 (2012) – LG
  • 5 (2013) – LG
  • 6 (2014) – Motorola
Dosavadní telefony Nexus Dosavadní telefony

Koho byste rádi viděli jako výrobce letošního telefonu Nexus vy? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: GSM Arena, Slashgear, GizmoChina, Phone Arena.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)