Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #31 – Skvělý Launcher, skvělý kalendář a anonymní sociální síť

Vítáme vás u dalšího dílu seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play. Dnešní díl jako první přináší skvělý launcher 9 Cards, který automaticky uspořádává vaše aplikace do příslušných kategorií. Následuje anonymní sociální síť Secret, jejíž popularita v poslední době rapidně stoupá. Třetím tipem na aplikaci je nenápadný prográmek pro úpravu fotografií s názvem Magic Photo. Předposledním tipem je skvělý kalendář SunRise Calendar z iOS. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci CanD, abyste už nikdy nezapomněli na významné události týkající se vašich blízkých.

9 Cards

Pokud se přestáváte orientovat v nepřeberném množství vašich aplikací, je na čase vyzkoušet 9 Cards. Jedná se o Launcher, který automaticky rozděluje vaše aplikace do příslušných kategorií. Těmi mohou být např. hudba, hry, produktivita, zprávy, novinky, nástroje, nastavení apod. S aplikací 9 Cards si také můžete vytvářet vlastní kategorie, takže se nemusíte bát, že byste museli spoléhat pouze na ty, co jsou nabízeny v základě. 9 Cards dále nabídne rozsáhlé možnosti úprav prostředí. V nastavení si můžete stahovat nová témata a následně je ještě upravovat k obrazu svému. Abyste se dostali do rozhraní 9 Cards, musíte buďto táhnout prstem od ikony menu směrem vzhůru, nebo táhnout prstem z horní pravé strany směrem dolů. Tuto skvělou aplikaci zkrátka musíte mít.

9 Cards 1 9 Cards 2 Android aplikace 9 Cards 3 Android aplikace

Secret

Většina dnešních sociálních sítí po vás při registraci požaduje vaše osobní informace. Pokud si například vezmeme do hledáčku asi nejznámější sociální síť Facebook a uvědomíme si, co všechno sdílíme s veřejností, dojdeme k závěru, že o nás i naprosto cizí lidé můžou vědět téměř všechno. Sociální síť Secret funguje na zcela opačném principu. Jedná se o anonymní síť, díky které můžeme sdílet (anonymně) naše statusy s prakticky celým světem. Aplikace nabízí 2 rozhraní pro komunikaci buďto s přáteli, nebo “světem”. Vaše statusy, stejně tak jako statusy ostatních, lze komentovat a také hodnotit. Čím větší hodnocení status získá, tím dále se dostane. Aplikaci jsme v redakci testovali a v mnoha případech se jedná o vcelku zajímavé počteníčko. Někteří lidé se prostřednictvím této sociální sítě svěřují se svými problémy a jiní se je v komentářích snaží podpořit, což se nám rozhodně líbí.

Secret 1 Secret 2 Secret 3

The app was not found in the store. :-(

Magic Photo

Když tuto aplikaci spustíte, pravděpodobně se zděsíte její grafické podoby. Jakby taky ne, nevypadá zrovna nejlíp. Ještě že grafická podoba někdy nemusí znamenat vše, což Magic Photo hravě dokazuje. Magic Photo je aplikace pro úpravu fotografií. Nabízí obrovské množství filtrů, snadné ořezávání, otáčení, změny barev, přidávání textů, rámečků a dokonce taky “trollfaců”. Po otevření vámi vybrané fotografie se na spodní straně objeví nabídka všech dostupných funkcí. Poté můžete začít zkrášlovat vaše fotografie.

magic photo 1 magic photo 2 magic photo 3

The app was not found in the store. :-(

SunRise Calendar

Jedná se o oblíbený kalendář z iOS. Jeho Android předělávka nabídne veškeré funkce, co originál. Sunrise Calendar dokáže přehledně zobrazit velké množství informací na jediné obrazovce ve velmi pěkném provedení. Individuální události jsou spojeny s vašimi kontakty, Google Mapami, Facebook přáteli, narozeninami a dokonce s aplikací volání. Sunrise Calendar přichází s parádním widgetem na úvodní obrazovku, který rozzáří váš telefon. Dále kalendář podporuje rozšiřitelné notifikace, rychlé odkazy na mapy, email, či telefonní čísla. SunRise kalendář můžete používat také na počítači a následně si jej v telefonu jednoduše synchronizovat.

SunRise 1 SunRise 2 SunRise 3

The app was not found in the store. :-(

 CanD Výročí D-Day Alarm

Jeden z velmi trapných životních okamžiků, kdy zapomenete na narozeniny/výročí svých nejbližších, se už nikdy nebude opakovat, a to díky aplikaci CanD. V aplikaci CanD si můžete vytvořit událost pro výročí/narozeniny a nastavit si u nich interval pro připomenutí. K těmto událostem si také můžete přidat telefonní čísla lidí, kterých se konkrétní událost týká. Když na vás pak “vyskočí” upozornění týkající se například narozenin vašeho kamaráda, zobrazí se rovněž ikonka volání nebo napsání SMS zprávy (přímo v aplikaci).

CanD Výročí D-Day Alarm 1 CanD Výročí D-Day Alarm 2 CanD Výročí D-Day Alarm 3

CanD Countdown Reminder Alarm
CanD Countdown Reminder Alarm
Developer: CoreJ
Price: CZK 39.82

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

syntax

syntax

z aplikace
2.6.2014 11:15

secret-tak anonymní že chce moje tel. číslo při registraci. to jo :)

Peernikk

Jirka Pernica 0

2.6.2014 12:23

Syntax: Vaše číslo jim dávat nemusíte, stačí tento krok u registrace přeskočit :). Tuším, že je to tam jen proto, abyste se pak mohl spojit s přáteli.

ruprechtus

ruprechtus

2.6.2014 12:53

Magic Photo – Než jsem stačil aspoň trochu zjistit, co všechno umí, tak mne znechutil množstvím reklam, že se v mobilu ani neohřál.

dan

dan

z aplikace
2.6.2014 14:00

telefoni číslo tam psát nemusíš také sem ho tam nedával a jestli se mohu zeptat. jak nastavím abych tam měl příspěvky jen české a ne třeba z anglie pac tak dobre anglicky neumím :D

Petr S

z aplikace
2.6.2014 14:11

Secret má právo: Čtení stavu a identity telefonu. Takže telefonní číslo zjistí ať chcete nebo ne. Krom toho zjistí seznam účtů v telefonu tzn. všechny vaše email účty. O přístupu k poloze nemluvě. Nedivím se že práva aplikací nezajímá většinu uživatelů. Ale redaktory by to zajímat mělo a měli by na to aspoň upozornit.

hmm

hmm

2.6.2014 14:35

Zvlastni

Michal

Michal

2.6.2014 17:47

Vážený p Pernico,

V rámci této web. str. disponujete pozicí redaktora. Tedy, mj, i tím, že byste měl být řádně obeznámen s tím, co v rámci obsahu přísl. web. str. mj. v podstatě propagujete. Proto se nestačím divit, co jste vyplodil za nesmysl ve věci oprávnění app. SECRET. Pakliže tato app. vyžaduje to, co uvedl user Petr S a Syntax, Vaše vysvětlení zcela postrádá logiku a smysl. Vývojář přísl. oprávnění vyžaduje, bez ohledu na charakter té či oné app., toliko z důvodu zjištění, a příp. zneužití, osobnich údajů a citlivých dat(POZOR, nejedná se o totéž). Příp. volba zadat či nezadat tel. č. userem je zcela bez významu, viz vysvětlenbí Petra S.
I Vy se zamyslete na tím, co prezentujete.
Patrně budete odborník na IT technologie, bohužel Vám dle Vaší fotky závažně chybí věk na životní zkušenosti a na jejich implementaci do života. Tyto zkušenosti nikde nekoupíte, na 3D tiskárně nevytisknete, nenaučíte se je apod. Podmínkou je přísl. věk a vývoj v přísl. oblasti.
Pakliže shora uvedené pojmete za urážku apod., toliko potvrdíte ´má slova.

Hezký den, přeji více životních zkušeností.

Peernikk

Jirka Pernica 0

2.6.2014 18:08

Michal: Díky za váš názor. V jedné věci se musím přiznat, osobně oprávnění u appek z Google Play nekontroluji. Tento boj jsem bohužel vzdal. Vzhledem k tomu, že používám Facebook a mnoho dalších aplikací, které si můžou bezostyšně shromažďovat má data, asi by postrádalo smysl s nějakou podrobnější kontrolou oprávnění začínat. Tím nechci říct, že bych tuto problematiku nějakým způsobem podceňoval. Pokud se ptáte, proč jsem odepsal, že “Vaše číslo jim dávat nemusíte, stačí tento krok u registrace přeskočit :). Tuším, že je to tam jen proto, abyste se pak mohl spojit s přáteli.”..odpověď bude souviset s již výše zmíněným – když jsem tuto aplikaci instaloval, nekontroloval jsem její oprávnění (to s tím zadáním čísla pro komunikaci s přáteli jsem se dozvěděl přímo v aplikaci).

Odborník rozhodně nejsem. Záměrem mé odpovědi na oprávnění týkající se aplikace Secret rozhodně nebylo podávat mylné informace, proto se omlouvám. Ale taky přesně proto jsem v mé větě použil slovíčko “tuším”, čímž jsem se chtěl nějakým způsobem pojistit.

Petr S

z aplikace
2.6.2014 18:26

Jedna věc je dát citlivá data Facebooku nebo Googlu a jiná věc nějaké firmě, kterou ani neznám. Jinak pokud někdo nečte práva aplikací tak může lehce prodělat par tisíc za premium SMS, které vědomě neposlal.

Roman

Roman

z aplikace
2.6.2014 21:12

Facebook jako znáš, jo? S majitelama chodíš na pivo.

Petr S

2.6.2014 21:25

Roman: Ne s Zuckerbergem na pivo nechodím. Facebook profil nemám. Ale pochybuju že Facebook by udělal s mými daty nějakou opravdu velkou sviňárnu vzhledem k tomu jak dlouho buduje svoji značku a důvěryhodnost.

Tomáš Jalovec

Tomáš Jalovec

3.6.2014 12:25

Sunrise Calendar je opravdu povedený, ale má dvě chyby, které jsem zjistil. Tou první je, že nelze nastavit vlastní čas upozornění, lze volit pouze z nabídky. A tou druhou je, že se mohu podívat maximálně do měsíce květen 2015. Pak prostě data nejsou. To je škoda, občas člověk při plánování akcí potřebuje i další roky. Jinak graficky, uživatelsky super záležitost.

Tomáš Jalovec

Tomáš Jalovec

3.6.2014 12:43

9 Cards – kravina, jakou jsem dlouho neviděl. Vždyť to ani není Launcher. Jde prostě o kategorizační aplikaci, protože prostředí je jak předtím a tyto 9 Cards se musí spustit ručně (přetažením jako při aktivaci Google Now). Hrozná blbost.

david

david

3.6.2014 19:36

jak do sunrise kalendare pridat jiny ucet? nemyslim ted facebook, linkedin ci podobne.. ale napr. “redakce@hrej.cz” … poradi nekdo? mam tento kalendar synchronizovany se svym google kalendarem, ktery mam vybran k pouzivani v sunrise – ale zobrazuji se mi jen udalosti, ktere si do kalendare sam pridam..

david

david

3.6.2014 19:39

sorry – uz jsem na to prisel.. odebral jsem ucet googlu v sunrise, pote jej pridal znovu a uz to funguje.. klidne me smazte..:)

RSS (komentáře k článku)