Nejnovější Android aplikace z Google Play #31 – Skvělý Launcher, skvělý kalendář a anonymní sociální síť

google play 31 uvodni

Vítáme vás u dalšího dílu seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play. Dnešní díl jako první přináší skvělý launcher 9 Cards, který automaticky uspořádává vaše aplikace do příslušných kategorií. Následuje anonymní sociální síť Secret, jejíž popularita v poslední době rapidně stoupá. Třetím tipem na aplikaci je nenápadný prográmek pro úpravu fotografií s názvem Magic Photo. Předposledním tipem je skvělý kalendář SunRise Calendar z iOS. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci CanD, abyste už nikdy nezapomněli na významné události týkající se vašich blízkých.

9 Cards

Pokud se přestáváte orientovat v nepřeberném množství vašich aplikací, je na čase vyzkoušet 9 Cards. Jedná se o Launcher, který automaticky rozděluje vaše aplikace do příslušných kategorií. Těmi mohou být např. hudba, hry, produktivita, zprávy, novinky, nástroje, nastavení apod. S aplikací 9 Cards si také můžete vytvářet vlastní kategorie, takže se nemusíte bát, že byste museli spoléhat pouze na ty, co jsou nabízeny v základě. 9 Cards dále nabídne rozsáhlé možnosti úprav prostředí. V nastavení si můžete stahovat nová témata a následně je ještě upravovat k obrazu svému. Abyste se dostali do rozhraní 9 Cards, musíte buďto táhnout prstem od ikony menu směrem vzhůru, nebo táhnout prstem z horní pravé strany směrem dolů. Tuto skvělou aplikaci zkrátka musíte mít.

9 Cards 1

9 Cards - Open Source Launcher
9 Cards - Open Source Launcher

Secret

Většina dnešních sociálních sítí po vás při registraci požaduje vaše osobní informace. Pokud si například vezmeme do hledáčku asi nejznámější sociální síť Facebook a uvědomíme si, co všechno sdílíme s veřejností, dojdeme k závěru, že o nás i naprosto cizí lidé můžou vědět téměř všechno. Sociální síť Secret funguje na zcela opačném principu. Jedná se o anonymní síť, díky které můžeme sdílet (anonymně) naše statusy s prakticky celým světem. Aplikace nabízí 2 rozhraní pro komunikaci buďto s přáteli, nebo “světem”. Vaše statusy, stejně tak jako statusy ostatních, lze komentovat a také hodnotit. Čím větší hodnocení status získá, tím dále se dostane. Aplikaci jsme v redakci testovali a v mnoha případech se jedná o vcelku zajímavé počteníčko. Někteří lidé se prostřednictvím této sociální sítě svěřují se svými problémy a jiní se je v komentářích snaží podpořit, což se nám rozhodně líbí.

Secret 1

a1d13187c048b3f349228eea38b8bfda?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Magic Photo

Když tuto aplikaci spustíte, pravděpodobně se zděsíte její grafické podoby. Jakby taky ne, nevypadá zrovna nejlíp. Ještě že grafická podoba někdy nemusí znamenat vše, což Magic Photo hravě dokazuje. Magic Photo je aplikace pro úpravu fotografií. Nabízí obrovské množství filtrů, snadné ořezávání, otáčení, změny barev, přidávání textů, rámečků a dokonce taky “trollfaců”. Po otevření vámi vybrané fotografie se na spodní straně objeví nabídka všech dostupných funkcí. Poté můžete začít zkrášlovat vaše fotografie.

magic photo 1

dfed68a4cf8a55d7eaa48b17c6315bff?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

SunRise Calendar

Jedná se o oblíbený kalendář z iOS. Jeho Android předělávka nabídne veškeré funkce, co originál. Sunrise Calendar dokáže přehledně zobrazit velké množství informací na jediné obrazovce ve velmi pěkném provedení. Individuální události jsou spojeny s vašimi kontakty, Google Mapami, Facebook přáteli, narozeninami a dokonce s aplikací volání. Sunrise Calendar přichází s parádním widgetem na úvodní obrazovku, který rozzáří váš telefon. Dále kalendář podporuje rozšiřitelné notifikace, rychlé odkazy na mapy, email, či telefonní čísla. SunRise kalendář můžete používat také na počítači a následně si jej v telefonu jednoduše synchronizovat.

SunRise 1

599280254bf253b1d3a5089ba72b7338?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

 CanD Výročí D-Day Alarm

Jeden z velmi trapných životních okamžiků, kdy zapomenete na narozeniny/výročí svých nejbližších, se už nikdy nebude opakovat, a to díky aplikaci CanD. V aplikaci CanD si můžete vytvořit událost pro výročí/narozeniny a nastavit si u nich interval pro připomenutí. K těmto událostem si také můžete přidat telefonní čísla lidí, kterých se konkrétní událost týká. Když na vás pak “vyskočí” upozornění týkající se například narozenin vašeho kamaráda, zobrazí se rovněž ikonka volání nebo napsání SMS zprávy (přímo v aplikaci).

CanD Výročí D-Day Alarm 1

CanD Countdown Reminder Alarm
CanD Countdown Reminder Alarm

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)