My Battery Drain Analyser: O kolik procent klesne stav baterie za hodinu?

my_battery_drain_analyser_i

Také bedlivě sledujete každou “čárku” indikátoru stavu baterie, a občas se ptáte, jak je možné, že se váš chytrý telefon opět nedožil noci? Mnoho uživatelů (včetně mne) neustále hledá způsoby, jak získat více “šťávy” a zjistit, jaké procesy se podílí na spotřebě energie akumulátoru. Na začátku února se v Android Marketu objevila nová aplikace, která by měla pomoci v boji proti špatné životnosti baterie: jmenuje se My Battery Drain Analyser.

My Battery Drain Analyser (nebo BatteryDrain, jak se zobrazuje v seznamu aplikací) sleduje stav baterie a počítá, o kolik procent za hodinu klesne. Aplikace, na rozdíl od mnoha jiných analyzátorů tohoto typu, sama baterii nedrancuje – většinu času spí na pozadí a probudí se pouze, v okamžiku, kdy baterie klesne o jedno či více procent, aby se zaznamená aktuální stav a přesný čas.

Ač je aplikace zatím poměrně jednoduchá, její autor se rozhodl částečně přijmout styl ICS, který je vidět především v organizaci položek na jednotlivé stránky se záložkami v horní části okna, mezi kterými lze přepínat horizontálním posunem.

Na stránce Battery drain je vyobrazen průběh vybíjení a nabíjení – obvykle procento po procentu, v případě drastičtějšího vybíjení pak ve větších intervalech. U každého zaznamenaného poklesu je uveden datum a přesný čas, odhad, jakým tempem, tj. o kolik procent za hodinu se baterie v průměru vybíjela, a barevná indikace (zelená = nejmenší rychlost vybíjení, několik odstínů žluté = vyšší rychlost vybíjení, červená = vysoká rychlost vybíjení). Na obrázku níže například můžete vidět, že mezi 5:55 a 6:00 odebíral telefon energii rychlostí 35,8 %/hodinu (spuštěná navigace Waze), mezi 6:36 a 6:51 naopak jen 3,9 %/hodinu. Počet záznamů, jež mají být archivovány a brány v potaz při výpočtu celkové hodnoty, můžete nastavit v sekci Preferences-List lenght mezi deseti a 500. V případě, kdy je telefon připojen k nabíječce, odečtete zde průměrnou rychlost nabíjení.

Průběh vybíjení a nabíjení baterie

Průběh vybíjení a nabíjení baterie

Záložka Summary ukazuje podíl jednotlivých “stupňů odběru” a kolik času strávil telefon v jednotlivých stupních – v našem případě tak například zařízení 10 hodin a 47 minut spotřebovávalo mezi 2 a 5 procenty za hodinu, 18 minut pak nad 30 % (to byla puštěná navigace). Nejdůležitější údaj najdete zcela dole: Final result ukazuje celkovou průměrnou úroveň vybíjení – redakční telefon tak stráví průměrně 4,75 % energie akumulátoru za hodinu, takže jeho teoretická životnost při stávajícím způsobu používání je asi 21 hodin.

V poslední sekci About autor upozorňuje na fakt, že My Battery Drain Analyser je stále ve fázi vývoje (ostatně aktualizace a opravy nahlášených chyb probíhají i několikrát denně), a přidává odkazy na Google+ a e-mail.

Sekce About s kontakty na autora

Sekce About s kontakty na autora

V zatím poslední včerejší verzi nově přibyl jednoduchý widget na plochu. Graficky to sice není kdovíjaká “bomba,” ale kdykoli máte na očích aktuální údaj o rychlosti vybíjení.

Jednoduchý widget na plochu

Jednoduchý widget na plochu

My Battery Drain Analyser je ke stažení zdarma, z interní paměti telefonu ukousne jen 880 kB a při svém běhu zabere kolem 20 MB RAM.

7z jB0aHTUXKn9OGSfM4PsO WXPtK R6zgHV5JLPOKxuKOFj EaLZ 8i3G02vSZCug=w124
My Battery Drain Analyser
Waza_Be
Verze 0.6 (14. 2. 2012)
Velikost 442 kB
1.0+

UQueXZMkAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Zdroje: Android Police, XDA Developers a fórum XDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

gsam-icp

GSam Battery Monitor: Baterie pod kontrolou

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
7 min. uložit na později

Komentáře (17)