MWC 2013: LG Optimus L

LG-logo-Android-640×198

Na MWC samozřejmě nesmí chybět LG, jihokorejská firma, která v poslední době zaznamenává konstantně rostoucí zisky – viz naše nedávná zprávička. Do Barcelony přivezli mimo jiné i zástupce budgetové řady L, které se čirou náhodou označují stejně jako řady automobilky BMW – tedy 3, 5 a 7. Trošku nám rozpoznávání komplikuje fakt, že se jedná již o druhou řadu, takže nezapomeňte přidat ještě římskou číslici II. A co se skrývá v jejich útrobách?

LG Optimus L3 II

LG nás překvapivě nezahrnulo záplavou informací, takže budeme trochu vařit z vody. Co je potvrzeno: IPS displej o velikosti 3,2 palce nabízející dnes už téměř urážející rozlišení 480×320, baterie s kapacitou 1540 mAh, pětimegapixelový fotoaparát, 3G, wi-fi, GPS a blíže nespecifikovaný jednojádrový procesor s taktem 1 GHz.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

LG Optimus L5 II

Ani zde nejsou specifikace bůhvíjak detailní a v podstatě jediný rozdíl oproti “trojkovému” modelu je větší a jemnější displej. L5 II se může pochlubit úhlopříčkou čtyři palce a lepším rozlišením 800×480. Lehce poskočila kapacita baterie – na 1700 mAh. K fotoaparátu přibyl LEDkový blesk, ale vypadá to, že procesor je bohužel stejný jako u L3 II.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

LG Optimus L7 II

Pokud ovšem chcete za svoje peníze dostat solidní androidí telefon, nabízí se hlavně L7 II. Dvoujádrový procesor Qualcomm s taktem 1 GHz už je přece jen lepším motorem, kterému asistuje 768 MB operační paměti. Vnitřní čtyři giga úložného prostoru můžete rozšířit pomocí MicroSDHC karty a dotykový displej ještě trochu poporostl na 4,3 palce, ale rozlišení je stále 800×480. Fotoaparát se chlubí osmi megapixely a samozřejmě i LED bleskem. Mimochodem, v Rusku se bude prodávat dokonce i dvousimková varianta.

nexusae0_lglseriesii2

Všechny telefony pak běží na platformě Android Ice Cream Sandwich.

Videopohled přímo z Barcelony

Všechny telefony pak běží na platformě Android Ice Cream Sandwich. A i když fotografie často vydá za tisíc slov, video je snad ještě lepší formou, jak si o těchto přístrojích udělat obrázek. Níže proto naleznete dvě videa přímo od našeho týmu z MWC.

MWC2013: LG Optimus L5 II Dual

MWC2013: LG Optimus L5 II Dual

 

MWC2013: LG Optimus L3 II

MWC2013: LG Optimus L3 II

 

MWC2013: LG Optimus L7 II Dual

MWC2013: LG Optimus L7 II Dual

Zdroj: Androidpolice

mwc-banner-big1-300x181

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (4)