Samsung vyhrál 7 let starý patentový soud ohledně displejů

Samsung soud LG OLED Face Seal

V Jižní Koreji skončil dlouholetý soudní spor mezi tamními obřími společnostmi Samsung a LG, který posuzoval údajnou průmyslovou špionáž a odcizení patentovaných postupů. Sedm let trvající tahanice o součást OLED displejů nakonec lépe vyzněly pro Samsung, žalovanou stranu. Konkurenční firma LG jej vinila z krádeže důležité technologie Face Seal. Celkem pět lidí se podle Nejvyššího soudu provinilo předáním dokumentů, nicméně současně bylo rozhodnuto, že obsahem byly již běžně známé postupy.

Mezi obviněnými byl zaměstnanec partnerské firmy LG Display a čtyři zaměstnanci společnosti Samsung Display. V roce 2010 si měli třikrát až čtyřikrát předat informace o technologii OLED Face Seal. Ta řeší těsnění a lepení, které prodlužují životnost displeje tím, že zabraňují kontaktu zobrazovací vrstvy se vzduchem. První část rozsudku potvrdila předání dat mezi obviněnými, druhá ovšem zpochybnila význam předaných informací.

testování Samsung Galaxy S21 FE recenze displej průstřel

Dle korejského Nejvyššího soudu, který po letech posuzoval případ po předání od nižší instance, byly předávané informace v daný okamžik již běžně známým technologickým postupem. Navíc byly některé podklady zpracovány v kombinaci s daty od externího dodavatele, takže bylo těžké určit, které přesně patří LG.

Jak byste případ posoudili vy?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)