Motorola dostává nová křídla, spolkne mobilní divizi Lenova

Motorola-Moto-X

Mobilní divize společnosti Motorola byla minulý rok odkoupena Lenovem, což vyvolalo řadu otázek. Z těch nejvíce vystupovaly hlasy, které se ptaly, zda značka Motorola nadobro zanikne a telefony se budou prodávat pouze pod značkou Lenovo. Pokud jste takový výsledek čekali a byli s ním srozuměni, budete nejspíše překvapeni.

Prezident Lenova, Chen Xudong, totiž prozradil, že značka Motorola bude žít v mobilním odvětví i nadále a naopak pod sebe začlení smartphony se značkou Lenovo. Díky tomu získá Lenovo lepší postavení na trhu – Motorola je přeci jen daleko zvučnější a zákazníci na ni budou slyšet lépe (zejména v Americe). Zatím není úplně známo, zda Lenovo jako značka z mobilních telefonů úplně vymizí, ale stát se to klidně může. Nesmíme totiž stále zapomínat na ZUK, což je jakási odnož právě Lenova. Není tak vůbec vyloučeno, že se zanedlouho dočkáme smartphonů Motorola a ZUK s tím, že nad oběma značkami bude stát Lenovo.

motorola_ico

Jste rádi, že značka Motorola v mobilních telefonech nezanikne?

zdroj: engadget.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)