Menu

Sony: “Situace není nejlepší, ale mobilní divizi prodávat nebudeme.”

Současný trh chytrých telefonů prochází neklidným obdobím, kdy se Korejcům již sedmé čtvrtletí v řadě nedaří růst, neuspokojivé prodeje tchajwanského HTC přivedly společnost do červených čísel a k úvahám, zda zůstat v tomto odvětví. Také mobilní divize japonského výrobce Sony je v nezáviděníhodné situaci a obchodní plán společnosti naznačuje, že trh mobilních telefonů již není tak zajímavý. Dokonce jednu dobu kolovaly zvěsti o možném prodeji mobilní divize Sony.

Generální ředitel společnosti Sony Mobile Hiroki Totoki v nedávném rozhovoru pro Arabian Business zprávy vyvrátil tvrzením, podle kterého firma nikdy nebude prodávat mobilní divizi ani opouštět segment mobilních zařízení. Totoki připustil, že situace sice není nejlepší, neboť výroba mobilních telefonů je ve své podstatě velmi jednoduchá – mobily, dle jeho slov, sestávají z baterie, obrazovky a několika čipů. Dnes již ale nestačí pouze poskládat telefon. Lidé si pořizují zařízení s ohledem na zkušenosti a zážitek. A právě tento zážitek má být vážnou konkurenční výhodou telefonů Sony.

Šéf mobilní divize Sony Hiroki Totoki

Šéf mobilní divize Sony Hiroki Totoki

Co se týká zásadních finančních ztrát v minulém roce, vedoucí mobilní divize Sony ujistil, že tato situace vznikla pouze v důsledku odpisů po odkoupení 100% podílu mobilního byznysu firmy Ericsson v roce 2012. Jednalo se tedy jen o účetní ztrátu, která neměla vliv na cash flow.

Mobilní divize Sony má svou budoucnost jistou

Budoucnost mobilní divize Sony vidí Hiroki Totoki v zařízeních, určených pro práci s Internetem, kde má firma pevné základy. Současné problémy jsou způsobeny velkou konkurencí, kde se zejména čínští výrobci snaží prosadit se stále kvalitnějšími zařízeními. Sony však plánuje ještě více odlišit své produkty, k čemuž má pomoci nová, zatím utajovaná technologie. Co přesně si pod tímto pojmem máme představit, Totoki neuvedl.

Rázné prohlášení, týkající se podnikání v oblasti mobilních zařízení, neznamená, že by firma nechtěla změnit svůj přístup. V minulosti jsme kromě zpráv o prodeji slyšeli také o alianci s dalšími společnostmi. Kromě toho firma před koncem finančního roku hodlá propustit velké množství zaměstnanců – konkrétně má jít o přibližně pět tisíc míst ve Švédsku, Číně a Japonsku. “Snažíme se do konce roku 2016 snížit naše náklady o 30 procent a snížit počet zaměstnanců o 20 procent. Snažíme se zefektivnit organizaci, stejně jako naše produktové portfolio s cílem maximalizovat naši ziskovost a zlepšit naši návratnosti investic.” uvedl Totoki.

Uvidíme, jak se plánovaná opatření projeví v praxi. Byla by škoda, kdyby svět mobilních telefonů přišel o respektovanou značku Sony a její vlajkovou řadu Xperia Z, stavící na solidní konstrukci a velmi dobrém fotoaparátu.

Zdroje: Hi-Tech, Android Authority, Android Central.

 

Komentáře

dunco

dunco

z aplikace
8.7.2015 15:51

Sice z několika denním zpožděním, ale furt lepší než nic jsme se zde dozvěděli tuto informaci. Akorát je škoda, že je kompletně opsaná pomalu do písmene z konkurenčního webu :-). Ještě se těším až konečně také napíšete již několik dní staré informace o nové Z5. Jinak díky za článek.

Zmasterq

zmasterq 0

z aplikace
8.7.2015 16:01

už jenom čekám až se ozve ubrecene děcko.. :-D jinak Sony fandím a když dopadne z5 jak slibuji tak mazec…

Fotr

Fotr

8.7.2015 16:25

Zvěsti kolovaly, ale protože jste ty fámy VY šířili :D

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

8.7.2015 18:43

Takových hrdinských prohlášení jsme mohli vidět v IT odvětví tolik až je směšné, že to někdo skutečně myslí vážně a raději se prostě nevzdá a tu mobilní divizi nepošle do kytek, stejně jako to udělali již další nekonkurenceschopní :)

erik

erik

z aplikace
8.7.2015 19:03

ano,aj tvoji fotrovci hovorili,ze si budu davat pozor a splodili teba ;-) :-D :-D :-D

Zmasterq

zmasterq 0

z aplikace
8.7.2015 19:10

faktuz pořád čekám na tu adresu odkud kupuješ kamery a drony dřív než jsou v prodeji ofiko.. tak buď chlap a řekni..

1975patrik

z aplikace
8.7.2015 19:24

Erik: už dlouho jsem se tak nezasmál, děkuji :-D

erii

erii

z aplikace
9.7.2015 2:13

patrik: rado sa stalo :-)

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

9.7.2015 12:52

erik: Díky nedopatření mých rodičů např. celá obec ve které mám trvalé bydliště nemusí platit za odpad. Někoho má existence těší, jiného se*e. Názory obou stran mě ale zajímají, takže děkuji za příspěvek.
zmasterq: Nauč se číst a rozumět psanému textu. Nikde jsem nikdy nepsal, že jsem kameru zakoupil.

JaroB

9.7.2015 13:45

Faktužmetedmegamocmoczacinatestvat: si odpad aj keď za teba nemusia platiť si na obtiaž

Pavel

Pavel

z aplikace
9.7.2015 17:00

@faktuž…:
Jo, tyhle Tvoje jalové řeči jsou nejlepší.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

9.7.2015 17:30

JaroB: Ty jsi snad horší a jednodušší jak LukaS. Tvé příspěvky jsou absolutně a vždy pouze a jen mimo téma. V kombinaci s duncem se nedivím tomu, že odsud věrní uživatelé odcházejí. Ve spojením s rádoby moudrým Pavlem je to však pro další důvod, proč zde chodit jen kvůli diskuzím :D

Tsss

Tsss

9.7.2015 22:25

Faktu…..
U článku o nové GoPro kamerce si psal že ji máš doma, si typický trollolol

erik

erik

z aplikace
9.7.2015 22:49

to si ako robis srandu? :-D to celej dedine odvazaju odpad zadara? :-D WTF? to co si smetiari do nadrze stia a chodia na obed do skoly alebo ako? :-D

Michal

Michal

10.7.2015 1:54

Ahoj to stím odpadem je dost možné. Je pár obcí, které mají své skládky. A u rozrůstající se obce je fajn, že nabízí něco pro nové obyvatelstvo :-) Nejsem si stopro jist ale myslím že Radim u Kolína to tak nějak má. Jinak sony fandím. Nechápu proč by to měli vzdávat. V mém okolí má mobil od sony 3/5 lidí a nikdo si nestěžuje. Sám jsem s tou značkou nad míru spokojen líbí se mi design, kterým má vždy oproti konkurenci originální a hardwarově mě zatím nenechala ve štychu narozdíl od jiných výrobců co nedotahují věci do konce.

Pavel

Pavel

10.7.2015 6:07

@Tsss:
Něco jen mít a zakoupit je rozdíl.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

10.7.2015 11:47

Tsss: Zakoupit zboží je jediný způsob jak něco získat? Nezlob se na mě, ale mě jich napadá minimálně dalších 10 a z toho je 8 legálních a 5 zcela běžných.
Tsss: Popeláří dostávají zaplaceno vše jak mají. Jen to neplatí občané, to je to co jsem napsal. Zkuste opět trošku přemýšlet než něco napíšete, viz Tsss.

faktjsembuzna

faktjsembuzna

26.9.2015 11:57

Jsi fakt ostuda. Ze te hanba nefackuje.czalez nekam do kanalu a uz se neukazuj. Dik!

RSS (komentáře k článku)