Mapy Google 9.41 inovují dialog pro přidání zastávky na trase

mapy-google-dialog-pridani-zastavky-na-trase_ico

Google uvolnil beta verzi svých Map s číslem 9.41. Novinek tentokrát není mnoho, přesto mohou být zajímavé a přínosné. Jmenujme například výchozí zobrazení v satelitním režimu, upravený dialog pro přidání zastávky na trase či odkazy na články o některých podnicích.

Neoficiální seznam provedených změn:

  • Nový přepínač pro spouštění Map Google v satelitním režimu.
  • Sekce “V těchto seznamech” u vybraných restaurací.
  • Inovovaný dialog pro přidání zastávky na trase.

Spouštění v satelitním režimu

Pokud často přepínáte Mapy Google do satelitního režimu, možná vás potěší tato novinka. V nastavení je totiž nový přepínač Aktivovat při spuštění Map satelitní zobrazení. Po přepnutí do aktivní polohy se aplikace bude automaticky spouštět v tomto režimu. Google však upozorňuje, že na rozdíl od klasického mapového zobrazení je tento mód náročnější na přenesená data.

Sekce “V těchto seznamech”

Pod seznamem oblíbených časů přibyla nová sekce V těchto seznamech. Obsahuje odkazy na články renomovaných internetových médií s výběrem restaurací (a možná i dalších podniků). Klepnutím na položku si otevřete příslušný článek ve webovém prohlížeči. Smyslem této sekce je pravděpodobně poskytnout informaci o tom, že daný podnik stojí za povšimnutí proto, že je ve svém oboru na špičce. Kromě toho poslouží také k objevování nových restaurací podobného zaměření. Zkusili jsme takto “prolustrovat” několik českých podniků, nicméně na seznamy jsme nenarazili. Předpokládáme tak, že uvedená funkce je zatím lokálně omezená.

Nový dialog pro přidání zastávky na trase

Pokud používáte možnost přidávání zastávek na naplánované trase, určitě si všimněte nového dialogu. Ten nyní obsahuje tlačítko s automatickým odpočtem pro aktivaci a následnou animaci, oznamující, že dané místo bylo přidáno. Celé rozhraní se nese v moderním stylu Material a jeho smyslem je zjednodušit přidávání průjezdních bodů.

Co prozradily zdrojové kódy?

Rozbor zdrojových kódů ukázal, že Google chystá upozornění na zajímavé cenové nabídky a slevy hotelových ubytování. Ty by měly být zvýrazněny speciální ikonou a zobrazením výše aktuální slevy. V tuto chvíli však není jasné, zda se informace bude zobrazovat v seznamech, nebo jestli půjde o placenou reklamu.

Kde stáhnout Mapy Google 9.41?

Nejjednodušší cestou je stát se beta testerem. Stačí se na příslušné stránce přihlásit do testovacího programu. Jestliže už máte aplikaci Mapy Google nainstalovanou, záhy obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Pokud aplikaci Mapy nainstalovanou nemáte, budete ji muset nejprve stáhnout z Obchodu Play. Pak obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Dodání aktualizace na testovací verzi může trvat několik hodin.

Druhou (méně bezpečnou) možností je stažení instalačního balíčku z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Poslední možností je počkat na to, až bude beta verze 9.41 převedena do stabilní verze.

Jak hodnotíte nové funkce v Mapách Google? Je to směr, kterým by se měl vyhledávací gigant ubírat, nebo vidíte možnosti k dalšímu zlepšování jinde?

Google Maps
Google Maps

Zdroj: androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek