Menu

Mapy Google aktualizovány, přináší nové funkce

Mapy Google byly aktualizovány na verzi 5.3.0, která přináší několik nových funkcí. Uživatelé mohou nyní:

  • Sledovat svou polohu v historii přímo z aplikace (dříve možné jen přes webovou verzi služby; funguje jen pokud jste v Latitude aktivovali historii polohy).
  • Nastavit určité místo jako domovské a přihlašovat se zde.
  • Přiřazovat vlastní kritéria pro hodnocení míst, jako například “skvělá hudba” nebo “zkuste pizzu” (dříve byl možný pouze výběr z předem definovaného seznamu).

Google se opravdu snaží krůček po krůčku zlepšovat vlastnosti Latitude, ale stále máme pocit, že to nebude on, kdo ponese vítěznou pochodeň. Konkurence v podobě Foursquare či Gowally je silná, a co víc: je zábavná. Ostatně používá někdo ze čtenářů Google Latitude k “checkování”?

Zdroj: AndroidGuys a Google Mobile Blog.

 

Komentáře

David Ondrejkovič

David Ondrejkovič

5.4.2011 6:43

A navigace furt nic :-(
Takže neaktualizuji (shazovalo by mi to Brut verzi)

jarda

jarda

5.4.2011 7:45

Ano google Latitude pouzivame jiz delsi dobu se znamimi.

Vegetus

Vegetus

5.4.2011 8:37

Používám jen Google mapy pro checkování. Díky masivnímu nasazení ve všech androidech má obrovský potenciál, gowallu nikdo z mého okolí nezná ;)
Jsem pro používání jedné služby, než desítek různých, pak checkování ztrácí smysl.

Termiter

Termiter

5.4.2011 8:40

Forsquare a Gowalla nepoužívám. Zkusil jsem je, ale je to jen taková hra. Když už někde jsem a chci se k místu nějak vyjádřit, použiji Google Latitude. Mám jistotu, že se moje poznámky a hodnocení dostanou k lidem přes vyhledávač. Navíc většina známých používá Google mapy na Androidu nebo na PC, takže přirozeně sdílíme polohu. To ale neznamená, že neexistují komunity, které těmi hrami opravdu žijí. ;c) Já však nevím o nikom ze svého okolí, kdo je opravdu aktivně používá.

pepe

pepe

5.4.2011 9:12

A k čemu je to dobrý takovýhle kraviny ?? Kdyby radši zaktualizovali mapu ČR,to by bylo přínosnější.

Jiří

Jiří

5.4.2011 9:33

@David Ondrejkovič: s aplikací Brut to jede v pohodě, nepadá to. Navigace pro čr se nedočkáš. Najdi si o tom víc informací a uvidíš proč…

Jarda

Jarda

5.4.2011 10:34

Proc nebude navigace pro CR, ja na to taky netrpelive cekam.

David Ondrejkovič

David Ondrejkovič

5.4.2011 14:14

No mě to padalo (HTC Desire) a kromě toho ty aktualizace zabíraly strašně místa. Takže to prostě neřeším – mně Mapy Google s žádnou aktualizací ještě nic skutečně nového a potřebného nepřinesly, proto si vystačím s verzí, na které skončil Brut (4.6.), protože stejně nic jiného z celého balíku služeb vázaného na Mapy Google nepoužívám.
A informací o Google navigaci jsem myslím hledal dost a vyšlo mi z toho, že musím nejprve počkat, až to poskytovatelům licencí do TomToma (TeleAtlas) přestane v ČR samo sypat a bude ochoten Googlu pustit nějaká důležitá data do jeho navigace. Stejná situace byla i v jiných zemích, kde Navigace Google už beží – i když v některých z nich místo TeleAtlasu účinkoval NavTeq.

Milan

Milan

5.4.2011 14:41

Google navigace v CR bez problemu bezi. Stacim mit ownhere/brut verzi.

Nedavno jeden zamestnanec Googlu v CR pustil, ze navigace bude velmi brzy, takze…

Kazdopadne latitude pouzivam, gowalu a podobne sracky nikdo nezna.

Michal Pěnka

Michal Pěnka

5.4.2011 15:28

Nespácháme nějaký hromadný požadavek na Google, aby zpřístupnil Navigaci do ČR? Na CM7 mi Brut nejede :/ Navíc pokud vím, tak Brut již není delší dobu vyvíjený a nefunguje správně hlasová navigace.

Vegetus

Vegetus

5.4.2011 17:21

Myslím že Google má sám eminentní zájem navigaci u nás spustit, takže nějakých pár lidí s požadavkem budou k ničemu. Každopádně by se hodilo pár informací jak to s Navigací bude, takhle člověk neví jestli má čekat nebo koupit jiné řešení.

saryxm

saryxm

5.4.2011 23:55

Souhlas s “termiter” moje okolí aktivně využívá latitude

StealthX

StealthX

6.4.2011 0:06

Každopádně Google Latitude je výborná věc a checkování používám z Google map. Google Buzz je sice skoro mrtev, ale informace o checkování se tam objevují. Připojuji se k názoru, že Gowalla a Foursquare je na hraní, ale kdo to dnes nemá na iPhone jako by nebyl :-)

robert+

robert+

6.4.2011 16:13

mna ty hratky z 4sq prestali bavit cca pred rokom, odvtedy pouzivam na hodnotenie latitude.. presne ako pisu predomnou hlavne z dovodu istoty ze ty data dotecu nekam kde budu uzitocne.. naco stiepat trh :)

mark4234

mark4234

7.4.2011 22:58

BRUT verzi ? vy jeste pouzivate nekdo opuštěnou BRUT verzi ? pokud vim tak brut se se svoji modifikaci zasekl na cisle 4.6.0 …
… pokud chcete novejsi 5.x.x mapy ktere umi navigovat i v ceske republice po silnicich tak hledejte modifikaci označenou OWNHERE zde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1007132

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

8.4.2011 8:04

To: mark4234
Díky! To musím otestovat! :)

misugen

misugen

9.4.2011 7:44

Google mapy by potřebovaly hlavně aktualizaci mapových podkladů.

JohnyAsbest

JohnyAsbest

9.4.2011 11:52

jsem také pro, aby byla konečně spuštěna navigace od Google.

RSS (komentáře k článku)