Mapy Google ve verzi 9.3 přinášejí sdílení trasy

mapy_google_93_ico

Mapy Google dostaly včera aktualizaci na verzi 9.3. Změny tentokrát nejsou patrné na první pohled, přesto však stojí za bližší prozkoumání. První novinkou je sdílení trasy, které je dostupné z režimu prohlížení navržené cesty či navigace. Trasu lze sdílet prakticky skrze jakoukoli aplikaci, nebo odeslat do chytrých brýlí Google Glass. Jedná se o textový popis cesty, který lze odeslat například jako textovou zprávu i na “hloupé” telefony, či uživatelům, jež nemají nainstalované Mapy Google.

Další drobnou změnou je možnost trvale deaktivovat zobrazování dialogového okna, které se zobrazuje, pokud přesnost určení polohy není dle Map dostačující.

Možnost odmítnutí dialogového okna

Aplikace také přichází s novými požadavky na oprávnění – k nastavení Bluetooth a připojených zařízení a možností spouštění při startu. V tuto chvíli není zřejmé, k čemu přesně hodlají Mapy nová práva využívat.

Redaktoři serveru Android Police dále zaznamenali ve zdrojových kódech úryvky, jež se nijak nepromítají do uživatelského rozhraní. Patrně půjde o nějaká kontextová oznámení, související s polohou, nicméně přesněji to budeme vědět až po vydání některé z dalších verzí. Jako pravděpodobná se jeví možnost, že půjde o upozornění na nejbližší nádraží, letiště, obchodní centra a restaurace. Google již nabízí podobné informace v Google Now, včetně zobrazení posledních spojů hromadné dopravy z aktuálního místa směrem domů.

Další analýza zdrojových kódů naznačila, že v některé z příštích verzí Map by mohla být přidána možnost “check-inu” – interakce, kde se uživatel může přihlásit v určitém místě.

Stáhněte si Mapy Google 9.3

Aktualizace je uvolňována postupně, proto si na ni budete muset počkat několik hodin až dnů. Jestliže čekat nechcete, můžete si z následujících odkazů stáhnout instalační balíček. Soubor je podepsán Googlem a aktualizuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis garantuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním nijak manipulováno. Pro jeho instalaci musíte mít v nastavení povolenou instalaci aplikací třetích stran.

Google Maps - Navigate & Explore
Google Maps - Navigate & Explore

Zdroje: Android Police, Phandroid, Android and Me, AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)